Poradniki Eksperta

Pralki slim z silnikiem inwerterowym – ranking [TOP10]

 2023-04-24 

Doskonałym rozwiązaniem 2w1, jest pralko-suszarka. Ranking przygotowany poniżej ma pomóc Ci w wybraniu właściwego modelu. Urządzenie pozwali uporać się nie tylko z praniem, ale także szybkim wysuszeniem odzieży. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.0 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jaka pralka slim?

Pralki slim to urządzenia wolnostojące ładowane od frontu. Ich cechą szczególną jest zmniejszona głębokość. Podczas gdy urządzenia standardowe, zwane też pełnogabarytowymi osiągają głębokość wynoszącą około 60 cm, w pralkach typu slim wynosi ona od 39 do 55 cm. Taka głębokość sprawia, że urządzenie pralnicze z powodzeniem zmieści się w niewielkiej łazience czy innej, ograniczonej przestrzeni. W zależności od pojemności będą z niej zadowoleni zarówno single, jak i wieloosobowe rodziny. Pojemność pralek slim mieści się w przedziale od 6 do nawet 10 kg ubrań na 1 cykl prania.


Urządzenia te wyposażone są w szereg programów automatycznych, rozmaite blokady zapewniające bezpieczeństwo użytkowania oraz intuicyjne sterowanie elektroniczne. Dodatkowo mogą być też energooszczędne i ciche, jak np. pralki slim z silnikiem inwerterowym. Ranking prezentowanych modeli ujawnia jeszcze więcej ich zalet.

Zalety silnika inwerterowego w pralkach

Największą zaletą silnika inwerterowego w pralce, z punktu widzenia codziennego użytkowania, jest bardzo cicha praca. To za sprawą podzespołów, które wytwarzają prąd przy pomocy specjalnych magnesów.


Klasyczne silniki do wytworzenia energii elektrycznej wykorzystują tarcie szczotek znajdujących się w ich wnętrzu. Hałas emitowany przez pralkę bez silnika inwerterowego jest tak naprawdę dźwiękiem tarcia o siebie szczotek. Brak szczotek to brak tarcia i jest to ogromna przewaga silnika inwerterowego na klasycznym. Co szczególnego oprócz cichej pracy oferują pralki slim z silnikiem inwerterowym. Ranking modeli pokazuje jeszcze jedną ważną zależność, jaką jest prędkość wirowania. Pomimo niewielkich gabarytów urządzenia te charakteryzują się wysokim parametrem prędkości wirowania, wynoszącym w zależności od modelu, od 1200 do nawet 1400 obr./min.

Pralki slim z silnikiem inwerterowym - ranking a energooszczędność

Wśród wielu zalet tego kompaktowego urządzenia nie należy zapominać o energooszczędności, jaką charakteryzują się pralki slim z silnikiem inwerterowym. Ranking zawiera modele, które na nowej etykiecie efektywności energetycznej oznaczone są literami od A do C. To bardzo wysoki wskaźnik, jeśli chodzi o ten parametr. Do tego warto zauważyć, że tego rodzaju urządzenia wyróżnia dodatkowo niskie zużycie wody na 1 cykl. Wśród prezentowanych modeli mieści się ono w przedziale od 32 do 50 litrów. Pralki te oszczędzają zatem zarówno energię elektryczną, jak i wodę.


Dodatkowo, z uwagi na kompaktowe gabaryty, oszczędzają również przestrzeń, ale na tym nie koniec. Praktyczna funkcja pary uruchomiona podczas wirowania sprawia, że tkaniny posiadają mniej zagnieceń, co skutkuje tym, że łatwiej się prasują. Łatwiejsze prasowanie oznacza, że użytkownik poświęci na to mniej energii i czasu. I to kolejna oszczędność jaką oferują te pralki.

Sposób załadunku i kolorystyka

Nie tylko mnogość różnorodnych funkcji, ale również kolorów obudów oferują pralki slim z silnikiem inwerterowym. Ranking zawiera modele w klasycznej bieli, ale użytkownicy znajdują w nim również pralki o czarnym, srebrnym oraz szarym wybarwieniu. Taki wybór w kwestii kolorystyki sprawia, że prezentowane urządzenia pralnicze można dopasować nawet do najbardziej wymyślnego wystroju pomieszczenia. Klasyczna biel sprawdzi się w każdej łazience, a czarna, elegancka czerń oraz praktyczne srebro z powodzeniem można umiejscowić również w kuchni.


Warto mieć na uwadze, że pralki slim występują wyłącznie w konstrukcji załadunku od frontu. Zatem w wypadku montażu w kuchni należy zwrócić uwagę, że urządzenie, jeśli ma zostać zabudowane dodatkowymi drzwiami, powinny być one tak umiejscowione, aby drzwiczki pralki otwierały się komfortowo na całą szerokość. To samo dotyczy szuflady na detergenty do prania i płukania.

Sterowanie i nowoczesne funkcje

W jaki sposób obsługuje się pralki slim z silnikiem inwerterowym? Ranking zawiera modele, które wyposażone są w elektroniczne panele sterowania. Silnik inwerterowy w pralce jest bardzo nowoczesnym systemem, zatem należy mieć na uwadze, że również inne systemy w tym urządzeniu będą nowatorskie i intuicyjne. Stąd sterowanie elektroniczne, a nie manualne. Oprócz ergonomicznych pokręteł i dotykowych programatorów pralki te wyposażone są w czytelne wyświetlacze LED lub LCD, na których użytkownik z łatwością odczyta wszystkie parametry prania, płukania czy wirowania. Również na wyświetlaczu widoczne będą uruchomione dodatkowe funkcje, jak np. funkcja pary. Często stosowanym systemem sterowania w tego typu urządzeniach jest nowoczesna obsługa bezprzewodowa przy pomocy telefonu lub tabletu i bezpłatnej aplikacji oferowanej przez producenta pralki.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756