Poradniki Eksperta

Lodówki do zabudowy do 2000 zł – ranking [TOP10]

 2023-07-05 

Wybierając sprzęt chłodniczy warto skupić się na ważnych parametrach, które będą miały wpływ nie tylko na prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych czy komfortowe użytkowanie, ale również na zużycie energii elektrycznej. Energooszczędność sprzętów gospodarstwa domowego, zwłaszcza takich, które do prawidłowej pracy wymagają stałego poboru energii elektrycznej, staje się ważną kwestią. Domowe sprzęty kuchenne do zabudowy kupujemy z myślą o wielu latach sprawnego użytkowania. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lodówki do zabudowy do 2000 zł? Ranking 10 modeli, które prezentujemy, z pewnością będzie pomocy w wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Popularność sprzętów do zabudowy

Popularność sprzętów do zabudowy, również tych z segmentu chłodniczego, zyskuje coraz większą grupę zwolenników. Zabudowany sprzęt gospodarstwa domowego jest nie tylko funkcjonalny, ale również niewidoczny dla otoczenia, zatem nie zaburza wystroju kuchni. Dotyczy to zarówno przestrzeni kuchennych utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym czy loftowym.


Zwłaszcza lodówka, która zwykle jest sprzętem, który zajmuje w kuchni najwięcej miejsca, może zostać praktycznie ukryta w zabudowie meblowej np. kuchni w stylu retro, podczas gdy pozostałe sprzęty stylizowane na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte XX wieku będą nadawały ton i dopełniały aranżację wnętrza.

Gabaryty lodówek do zabudowy

W jakich gabarytach producenci oferują lodówki do zabudowy do 2000 zł? Ranking 10 modeli, które prezentujemy zawiera urządzenia o rozmaitych wysokościach, szerokościach oraz głębokościach. Taka różnorodność sprawia, że każdy użytkownik znajdzie sprzęt, który będzie odpowiadał jego potrzebom i oczekiwaniom, nie tylko w zakresie ogólnej pojemności, ale również możliwościowości przestrzennych jego kuchni.


Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się sprzęty chłodnicze o wysokości mieszczącej się w przedziale od 170 do 180 cm. Wynika to ze standardów wymiarów niszy konstrukcji meblowej, przeznaczonej pod zabudowę lodówki. Równie popularne są chłodziarko-zamrażarki o wysokości powyżej 180 cm. Wśród innych gabarytów znajdziemy chłodziarki o wysokości od 120 do 150 cm, a także poniżej 90 cm. Ostatnie z wymienionych modeli są przeznaczone do zabudowy pod blatem roboczym

Położenie zamrażalnika

Jakie umiejscowienie zamrażalnika oferują lodówki do zabudowy do 2000 zł? Ranking 10 modeli, które prezentujemy, oferuje zamrażalnik w trzech miejscach w chłodziarko-zamrażarce. Modele, które są najchętniej wybierane przez użytkowników i zwłaszcza te, których wysokość wynosi więcej niż 170 cm, wyposażone są w oddzielną komorę zamrażania, która jest umiejscowiona w dolnej partii urządzenia. W tym modelu zarówno chłodziarka, jak i zamrażarka wyposażone są w oddzielne drzwi, które wymagają oddzielnej zabudowy w zakresie frontów. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ podczas otwierania drzwi chłodziarki nie wytracamy właściwej temperatury panującej w zamrażalniku i odwrotnie.


Co jeszcze w zakresie zamrażania oferują lodówki do zabudowy do 2000 zł? Ranking zawiera modele wyposażone w zamrażalnik wewnętrzny. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń chłodniczych, których wysokość nie przekracza 90 cm. W zależności od modelu i producenta, podblatowe sprzęty chłodnicze do zabudowy, mogą oferować wyłącznie komorę chłodzenia, bez komory mrożenia czy tzw. komory niskich temperatur. Brak zamrażalnika, który zabiera cenną przestrzeń w kompaktowej chłodziarce, jest praktycznym rozwiązaniem z punktu widzenia przeznaczenia sprzętu.

Liczba termostatów

W ile termostatów mogą być wyposażone lodówki do zabudowy do 2000 zł? Ranking 10 modeli, które prezentujemy, zawiera sprzęty, które są wyposażone w jeden, dwa lub trzy termostaty. Najwięcej oferowanych przez producentów sprzętów chłodniczych do zabudowy wyposażonych jest w jeden termostat. Rolą termostatu jest regulacja procesu chłodzenia w lodówce poprzez bieżący monitoring temperatury. W zależności od modelu i producenta, termostat może występować w formie ergonomicznego pokrętła, przycisków bezpośredniego wyboru lub dotykowych pól oznaczonych cyframi, które jednocześnie wskazują wysokość zaprogramowanej temperatury wewnątrz urządzenia. 

Jeden termostat w chłodziarko-zamrażarce odpowiada za regulację temperatury w komorze chłodzenia. Jeśli lodówka wyposażona jest w dwa termostaty oznacza to, że oddzielny termostat przeznaczony jest dla komory chłodzenia i oddzielny dla zamrażalnika. Najnowocześniejsze urządzenia chłodnicze, które są wyposażone w dodatkowy, trzeci termostat, oferują tzw. komorę świeżości, dla której temperatura regulowana jest oddzielnie, poza chłodziarką i zamrażarką.

Innowacyjny kompresor inwerterowy

Ważną kwestią w zakresie codziennej pracy sprzętu chłodniczego jest generowana przez niego głośność. Lodówka jest sprzętem, która wymaga stałego podłączenia do energii elektrycznej. Tylko w ten sposób jej praca będzie przebiegała prawidłowo. W zależności od gabarytów, zajętej wewnątrz komór przestrzeni, a także rozmaitych systemów, w które jest wyposażona chłodziarko-zamrażarka, podczas pracy może generować rozmaite dźwięki. Im cichsza praca lodówki, tym jej umiejscowienie w kuchni, zwłaszcza takiej, która jest otwarta na salon czy na inne pomieszczenia w domu, będzie bardziej komfortowe dla domowników.


Producenci, chcąc sprostać tym oczekiwaniom, montują w nowoczesnych chłodziarko-zamrażarkach kompresory inwerterowe. W klasycznych modelach lodówek znajdują się kompresory sprężarkowe, potocznie zwane sprężarkami. To jest główny podzespół sprzętu chłodniczego, który nie tylko dopowiada za jego prawidłowe działanie, ale także generowaną głośność.


Zaletą kompresorów inwerterowych w lodówka do zabudowy jest to, że wytwarzają prąd przy pomocy specjalnych magnesów, a nie jak w przypadku klasycznej sprężarki, szczotek. Brak szczotek oznacza brak charakterystycznego tarcia, a w konsekwencji cichą pracę sprzętu.

Funkcja szybkiego chłodzenia i szybkiego zamrażania

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki do zabudowy? Ranking prezentowanych modeli oferuje urządzenia, które są wyposażone w nowoczesne i praktyczne funkcje szybkiego chłodzenia oraz szybkiego zamrażania. Do niedawna w te innowacje wyposażone były wyłącznie najnowocześniejsze modele sprzętów chłodniczych, a do tego wolnostojące i odznaczające się większymi gabarytami, jak np. modele side by side czy multidoor.


Funkcja szybkiego chłodzenia pozwala na szybkie obniżenie temperatury wewnątrz komory chłodzenia. Może się okazać szczególnie przydatna w upalne dni, kiedy chcemy umieścić w lodówce dużą ilość zakupów. Warto pamiętać, że zakupione produkty włożone do komory chłodzenia sprawią, że temperatura w jej wnętrzu zmieni się. Jeśli chcemy tego uniknąć i sprawić, aby nasze zakupy jak najszybciej zostały poddane odpowiedniej dla nich temperaturze, uruchamiamy praktyczną funkcję szybkiego chłodzenia. Funkcja ta wyłączy się automatycznie, gdy temperatura w komorze osiągnie zaprogramowaną wartość. Funkcja szybkiego zamrażania działa analogicznie, jednak jej zastosowanie dotyczy zamrażalnika.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756