Popularność
30 produktów
Wymiary (GxSxW) [cm]: 64.3 x 59.9 x 84.5
Sposób załadunku: Od przodu
Pojemność znamionowa [kg]: 9
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min]: 1200
Regulacja temperatury: Tak
Możliwość zabudowy pod blatem: Nie
4 299 99
214,99 zł x 20 rat 0%

I do sierpnia nie płacisz

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Poradniki eksperta

AGD
Wirowanie jest jednym z głównych parametrów, na który zwracamy uwagę, wybierając pralkę automatyczną. Wyznacznikiem, który określa prędkość wirowania, jest wartość podawana w obrotach na minutę. Im wyższa wartość obrotów...

Pralka przemysłowa


Pralka przemysłowa konstrukcyjnie i wizualnie nie różni się znacząco od standardowego sprzętu pralniczego, który wykorzystujemy w domach czy mieszkaniach. Jej zaletą jest duża pojemność oraz wysoka wytrzymałość na eksploatację. Pralki przemysłowe wykorzystywane w hotelach, szpitalach czy pensjonatach są w stanie w jednym cyklu uprać od 9 do nawet 15 kg tkanin. Do tego cicho pracują, oferują intuicyjne sterowanie i nowoczesne programy automatyczne, a do tego wcale nie zajmują wiele miejsca.

 

Przeznaczenie pralki przemysłowej


Pralka przemysłowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prane są duże ilości tkanin z dużą częstotliwością. Mogą to być np. pensjonaty, hotele, żłobki, przedszkola, szkoły, gdzie prane są pościele, obrusy czy ręczniki. Mogą stanowić praktyczne wyposażenie także w warsztatach samochodowych i serwisach rozmaitych urządzeń, np. do prania uniformów i odzieży roboczej. Do prania takiego rodzaju odzieży sprzęty te doskonale sprawdzą się również w szpitalach, gabinetach kosmetycznych czy przychodniach lekarskich. Będą też dobrym rozwiązaniem dla dużej rodziny.


Gabaryty i pojemność bębna


Pralka przemysłowa, z uwagi na przeznaczenie, odznacza się dużą pojemnością wsadu na 1 cykl prania. To sprawia, że jest w stanie uprać dużą liczbę ubrań czy innych tkanin, zużywając przy tym określoną ilość wody, energii elektrycznej oraz detergentów. To sprawia, że pralki przemysłowe są ekonomiczne i energooszczędne. Przy zwiększonej pojemności bębna należy liczyć się również z większymi gabarytami urządzenia. O ile w wypadku wysokości i szerokości parametr ten nie musi się różnić od standardowych pralek automatycznych, o tyle zwiększona jest ich głębokość.


Programy automatyczne i funkcje


Pralka przemysłowa oferuje szereg programów automatycznych, które dodają komfortu użytkowania. Wśród standardowych należy wymienić programy do prania bawełny, tkanin delikatnych, kolorowych czy wełnianych. Wiele modeli pralek przemysłowych wyposażonych jest również w specjalne programy odplamiania, odświeżania czy programy do prania pościeli i ręczników w bardzo wysokiej temperaturze. Standardowo też są wyposażone w programy do płukania i wirowania. Nowoczesne urządzenia pralnicze wyposażone są dodatkowo w higieniczne funkcje parowe, opóźnienie startu pracy czy pranie wstępne, a także pranie w bardzo wysokich temperaturach.


Energooszczędność pralek przemysłowych


Pralka przemysłowa, podobne jak pralnicze urządzenie domowe, może być wyposażona w szereg innowacyjnych systemów i podzespołów, mających bezpośrednie przełożenie na energooszczędność sprzętu. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem w tym zakresie jest silnik inwerterowy. Gwarantuje on cichą pracę urządzenia, a przy tym jest w stanie skutecznie pracować przez wiele lat użytkowania. To za sprawą braku szczotek, które występują w klasycznych silnikach pralek. Kolejną, praktyczną funkcją jest możliwość podłączenia do ciepłej wody. Taka instalacja sprawia, że pralka zużywa mniej energii elektrycznej np. do podgrzania wody.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756