Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Peeling kawitacyjny w domu – jak go wykonać? Instrukcja krok po kroku

 2023-05-01 

Zabiegi kosmetyczne pozwalają zachować zdrową i cudnie wyglądającą cerę. Niektóre z nich możesz wykonać samodzielnie, pomijając wizytę u kosmetyczki. Wyjaśniamy, jak zrobić peeling kawitacyjny w domu oraz podajemy najważniejsze informacje, na temat tego zabiegu. Zachęcamy do lektury!

Peeling kawitacyjny – co to takiego?

Peeling kawitacyjny jest wykonywany po to, aby złuszczyć martwy naskórek. W ten sposób, odsłonięta zostaje młodsza warstwa skóry, co przedkłada się na młodszy i zdrowszy wygląd cery. Dostępne są różne metody peelingu, które można stosować na rożnego rodzaju skórę. Zaletą zabiegu jest nie tylko poprawienie kondycji skóry, ale także przygotowanie jej do dalszych procesów kosmetycznych. Cera po wykonanym peelingu, o wiele lepiej wchłania kosmetyki mające nawilżyć lub rozjaśnić poddawane pielęgnacji miejsca na ciele.

Peeling kawitacyjny w domu – na czym polega zabieg?

Peeling kawitacyjny w domu jest możliwy do wykonania dzięki odpowiednim urządzeniom, które nie należą wcale do kosztownych. W odróżnieniu od tradycyjnych metod peelingowych, ta polega na wytwarzaniu miniaturowych pęcherzyków za pomocą ultradźwięków. Pęcherze te są niewidoczne gołym okiem, a mimo tego, powodują odrywanie się złuszczonego naskórka. W ten sposób możliwe jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń, w tym nadmiaru łoju, który natłuszcza cerę. Jako zalety stosowania ultradźwięków, należy także wymienić pobudzenie cery do odbudowy oraz jej nawilżenie, które ma wpływ na kondycję skóry. Peeling kawitacyjny jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z porami. Ich oczyszczenie jest bardzo łatwe, podobnie jak aplikacja kosmetyków w tych miejscach. Co ważne, peeling mechaniczny przeważnie nie jest polecany dla cery wrażliwej, a kawitacja jak najbardziej może być w takich przypadkach stosowana.

Kawitacja w domu i możliwe efekty

Peeling kawitacyjny w domu, to przede wszystkim świetna metoda na samodzielną pielęgnację cery przez osoby, które mają problemy z innymi sposobami jej oczyszczania. Trądzik czy wrażliwa skóra, to jedne z wielu utrudnień, które czyhają na osoby pragnące zadbać o swój wygląd. Jeśli masz problem z wypryskami na twarzy, używanie tradycyjnego peelingu grozi roznoszeniem ognisk zapalnych. Właściwa obsługa urządzenia do peelingu kawitacyjnego, nie doprowadzi do takiego stanu rzeczy. Efekty peelingu kawitacyjnego są naprawdę zadowalające. Poza złuszczeniem naskórka w delikatny sposób, zatrzymywany jest także dalszy rozwój stanów zapalnych, które powodują powstawanie trądziku. Skóra wygląda także o wiele zdrowiej, a to dzięki jej ujędrnieniu oraz wygładzeniu. Zbawiennym efektem jest także odblokowanie porów, co ma wpływ na zmniejszenie widoczności zaskórników. Skóra poddana peelingowi kawitacyjnemu, produkuje również szybciej kolagen i elastynę, które mają duży wpływ na kondycję cery.


Jeśli planujesz nałożenie kosmetyków pielęgnacyjnych, bardzo dobrym rozwiązaniem jest poprzedzenie aplikacji kawitacją. Dzięki temu, skóra o wiele lepiej przyjmie stosowane substancje.

Przeciwskazania wobec stosowania domowego peelingu kawitacyjnego

Z peelingu kawitacyjnego nie mogą korzystać wszyscy. Tak już niestety bywa z metodami pielęgnacyjnymi, że nie każdy moment jest dobry na ich stosowanie.  W przypadku kawitacji, nie można z niej korzystać podczas ciąży oraz karmienia piersią. Ultradźwięki mogą mieć zły wpływ na pokarm oraz rozwój dziecka. Powinnaś także zrezygnować z peelingu, w trakcie leczenia nowotworu lub walki z gruźlicą. Osoby mające problemy z krzepliwością krwi, podobnie powinny odpuścić sobie peeling. Jeśli nosisz aparat ortodontyczny, powstrzymaj się przed samodzielnym zabiegiem, do momentu, gdy go zdejmiesz. Ewentualnie, przy najbliższej wizycie w gabinecie lekarskim, możesz zapytać, czy w Twoim przypadku korzystanie z kawitacji jest możliwe. Wszystko zależy od modelu założonego aparatu. Ultradźwięki w kontakcie z nieodpowiednimi materiałami, mogłyby wywołać silne bóle głowy, które nie należą przecież do komfortowych.

Peeling kawitacyjny krok po kroku – jak wykonać zabieg samodzielnie?

Podstawą pomyślnie odbytego zabiegu, zawsze jest właściwe przygotowanie. W przypadku peelingu kawitacyjnego, zacznij od przygotowania cery. Oczyść twarz z makijażu, a także umyj ją płynem micelarnym. Możesz osuszyć skórę wacikiem. Urządzenie do peelingu, powinnaś poddać dezynfekcji. Możesz w tym celu użyć specjalnego płynu z rozcieńczonym alkoholem. Nawet jeśli sprzęt nie był wcześniej używany, na jego powierzchni mogą znajdować się bakterie, których rozprzestrzenienie na twarzy mogłoby skończyć się stanami zapalnymi, w postaci trądziku. Musisz również pamiętać, o zdjęciu biżuterii. Mowa tu o kolczykach i wisiorkach. Metalowe przedmioty pozostawione podczas kawitacji, mogą powodować bóle głowy powstałe na skutek działania ultradźwięków.


Ważne jest również przygotowanie odpowiedniego stanowiska. Jeśli masz w sypialni toaletkę, będzie to bardzo dobre miejsce do tego rodzaju zabiegu. Możesz też wykonać go wszędzie, gdzie tylko będzie Ci wygodnie i nie zabraknie światła. Jeśli wykonujesz kawitację własnoręcznie, pamiętaj także o przygotowaniu lustra.

Jak wykonać peeling kawitacyjny samodzielnie?

Pierwszym zadaniem, jest nałożenie na twarz wody różanej lub specjalnego płynu do peelingu kawitacyjnego. Teraz włącz urządzenie i przyłóż je do skóry twarzy pod kątem 45 stopni. Wtedy efekt zabiegu będzie najlepszy. Przesuwaj sprzęt po skórze, starając się nie zatrzymywać nazbyt długo na jednym miejscu. Po czasie, Twoja twarz na pewno wyschnie. Wtedy nałóż płyn ponownie. Bez obecności cieczy, zabieg nie będzie skuteczny. Urządzenie przesuwaj po całej twarzy, omijając okolice oczu. Jednocześnie staraj się usuwać nagromadzony łój i naskórek. W tym celu, możesz użyć wacika kosmetycznego. Namocz go wodą, aby czyszczenie było skuteczniejsze i bardziej przyjemne.


Po wykonaniu peelingu na całej twarzy, możesz powtórzyć szczególnie trudne miejsca. Zazwyczaj jest to nos i broda, w której chowa się wiele zaskórników. Nie zapominaj o konieczności poruszania urządzeniem. Nie zatrzymuj szpatułki na skórze. Na koniec zabiegu, dokładnie oczyść twarz z naskórka i łoju i przepłucz cerę letnią wodą.


Możesz rozszerzyć kawitację o sonoforezę w domu. Służy ona dotarciu do głębszych warstw skóry, przez co o wiele szybciej i mocniej, wchłaniane są kosmetyki pielęgnacyjne. W tym celu, odwróć głowicę urządzenia do kawitacji o 180 stopni i powtórz zabieg. Wcześniej musisz dokładnie oczyścić końcówkę sprzętu do peelingu, a także nałożyć żel, składający się na przykład z kwasu hialuronowego.


Proces zakończ nałożeniem kremu nawilżającego, aby nadać cerze zdrowego wyglądu i poprawić jej kondycję. Pamiętaj, że cera pozbawiona złuszczonego naskórka, może być bardziej narażona na działanie promieni UV. Z tego tytułu, staraj się unikać dużego nasłonecznienia lub stosuj krem z filtrem.

Jakie urządzenie jest potrzebne, aby wykonać peeling kawitacyjny w domu?

W naszym sklepie internetowym, znajduje się co najmniej kilka urządzeń kawitacyjnych. Podstawowy model można kupić w przedziale od 150 do 200 zł. Modele kosztujące więcej, oferują dodatkowe rozwiązania, które mogą okazać się bardzo pomocne. Jednorazowa inwestycja we własny sprzęt, to na pewno trafna decyzja. Biorąc pod uwagę, że przeciętny zabieg w salonie kosmetycznym kosztuje co najmniej kilkadziesiąt złotych, już po kilkukrotnym użyciu, koszt zakupu w całości się zwraca.


Wybierając urządzenie do peelingu kawitacyjnego, warto zapoznać się z opiniami na jego temat. Panie bardzo chętnie dzielą się trafnymi spostrzeżeniami, na temat używanych produktów. W naszej ofercie znajdują się modele kilku producentów. Każde z urządzeń, ma trochę inną specyfikację. Jedną z podstawowych różnic, jest na przykład rodzaj zasilania. Wygodnym sprzętem są na pewno modele akumulatorowe, które nie potrzebują do pracy podłączania przewodu do sieci elektrycznej. Takim sprzętem także o wiele łatwiej pracować. Szczególnie dotyczy to osób, wykonujących kawitację własnoręcznie. W przypadku modeli przewodowych, kabel może przeszkadzać. Jeśli to jednak dla Ciebie mało znaczący szczegół, sięgnij po modele pozbawione baterii. Dostępne są także urządzenia akumulatorowe, ale pracujące dodatkowo w trybie sieciowym.


Parametrem branym często pod uwagę, jest także częstotliwość drgań. Im wyższa, tym lepsza będzie skuteczność sprzętu. Rozbudowane modele, posiadają także kilka trybów pracy. Mogą nie tylko złuszczać naskórek, ale również masować cerę, pobudzając ją i wzmacniając strukturę. Co ciekawe, dostępne są także urządzenia wyposażone w funkcję jonizacji. Jony dodatnie i ujemne, doskonale radzą sobie z oczyszczaniem skóry z toksyn, które mają negatywny wpływ na kondycję cery. Warto upewnić się, jakie produkty są w zestawie. Mogą to być dodatkowe nasadki lub akcesoria ochronne. Warto pod uwagę wziąć także poręczność i wagę urządzenia. Trwający co najmniej kilkanaście minut zabieg, może męczyć ręce, szczególnie podczas samodzielnego wykonywania kawitacji.


Jeśli masz pytania na temat sprzętu do kawitacji, skorzystaj z pomocy naszych doradców. Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem infolinii lub odwiedzić jeden z naszych sklepów stacjonarnych w Twojej okolicy. Sama sprawdź, czy wstępnie wybrane urządzenie odpowiada oczekiwaniom.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756