Poradniki Eksperta

Hulajnoga dla 6 latka – ranking [TOP10]

 2023-05-18 

Dzisiaj chyba nie ma już dziecka, które nie lubi spędzać aktywnie czasu na dworze. Zwłaszcza po zimie, kiedy jedyną rozrywką były gry komputerowe, pora wyjść na świeże powietrze i rozruszać organizm – nawet ten młodziutki, 6-letni. Oprócz rowerów, deskorolek i łyżworolek dużą popularnością cieszą się hulajnogi. Przyczynia się do tego również otoczenie oraz dorośli, których coraz częściej widujemy jadących do pracy właśnie na tych pojazdach. Nie zawsze są to hulajnogi elektryczne – coraz więcej dorosłych wybiera klasyczną hulajnogę. Dzieci swoje spotkanie z hulajnogą również powinny zacząć od tych klasycznych, napędzanych siłą mięśni. Nie tylko są one bezpieczniejsze, bo uzyskują mniejsze prędkości i dużo wolniej przyśpieszają, ale też rozwijają u dziecka układ mięśniowy i kostny, wyrabiają koordynację ruchową oraz ćwiczą szybkość reakcji. Hulajnogi dla dzieci, aby były zarówno bezpieczne W użytkowaniu, jak i zapewniły dobrą zabawę oraz pozwoliły na szybką naukę, powinny być odpowiednio do nich dopasowane. Jaka będzie najodpowiedniejsza hulajnoga dla 6 latka? Ranking pomoże Ci wybrać spośród wielu modeli ten najbardziej odpowiedni dla Twojego dziecka.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jak szukać hulajnogi?

Dziecku może podobać się hulajnoga kierowana do osób starszych lub hulajnoga elektryczna. Pamiętaj, że to Ty jesteś rodzicem i musisz zadbać o jego bezpieczeństwo. Powinieneś więc zdecydować się na pojazd odpowiedni do wieku Twojej pociechy. Na inne, lepsze modele przyjdzie czas, gdy opanuje dobrze sztukę jazdy tym pojazdem, a także gdy będzie starsze i bardziej odpowiedzialne. Na początek więc najlepsza będzie klasyczna hulajnoga odpowiednio dopasowana do wzrostu Twojego dziecka. Dobre dopasowanie nie tylko ułatwi naukę, ale także poprawi panowanie nad hulajnogą. Zdecydowanie trudniej jest uczyć się poruszając pojazdem zbyt dużym, przez to też cięższym, W którym ledwo dosięgasz do kierownicy. Nie powinien być też to pojazd za mały, który będzie wymuszał nienaturalnie pochyloną sylwetkę. Wybierając za niską hulajnogę możesz narazić dziecko na nieprawidłową pozycję, co może powodować ból pleców po dłuższej jeździe. Dzieci stale rosną, dlatego powinno się im dawać możliwość wzmacniania mięśni i całego ciała, zamiast uczyć złych nawyków i nienaturalnie obciążać organizm. Hulajnoga więc powinna być dopasowana do sylwetki, a dodatkowo mieć możliwość regulacji kierownicy, celem idealnego dostosowania do wzrostu użytkownika. Dzięki temu dziecko dłużej będzie mogło się cieszyć swoim pojazdem, ponieważ hulajnoga będzie rosła razem z nim.

Na co zwrócić uwagę? Podest hulajnogi

Bardzo ważnym elementem każdej hulajnogi jest jej podest. Różnią się one od siebie wymiarami, kształtem, wagą oraz przeznaczeniem. Również W odpowiedni podest powinna być wyposażona hulajnoga dla 6 latka. Ranking zawiera modele hulajnóg z bardzo różnymi typami podestów. Wybiera się je nie tylko pod kątem wygody ich użytkowania, ale także wzrostu dziecka i wielkości stopy. W przypadku dzieci wielkość podestu ma bardziej zapewnić łatwość wsiadania na hulajnogę, a tym samym bezpieczeństwo poruszania się. Szczególnie, gdy dziecko uczy się dopiero jeździć, powinno mieć na tyle duży podest, aby swobodnie, bez patrzenia na stopy mogło wyczuć, gdzie postawić nogę, a nie w niego celować. Dziecko powinno patrzeć przed siebie, a nogi na podest powinny trafić intuicyjnie. Wiadomo, że podczas nauki tak od razu nie będzie. Dlatego podest powinien być na tyle duży, aby nie sprawiał zbyt dużego problemu. Gdy dziecko jest już bardziej zawansowane w jeździe na hulajnodze, możemy wybierać podest pod kątem jego umiejętności. 


Jeśli preferuje jazdę wyczynową, powinno wybrać się krótszy podest, jeśli uliczną – dłuższy. W przypadku zainteresowania dziecka obydwoma rodzajami jazdy na hulajnodze, dobrym rozwiązaniem będzie podest o średniej długości. Do każdego podestu przymocowana jest tylna oś oraz hamulec. Powinien on też być wyłożony materiałem antypoślizgowym zapewniającym pewne trzymanie.

Hamulce w hulajnodze

W każdej hulajnodze dla dzieci znajdziemy tylny hamulec nożny – pozwala on szybko zredukować prędkość. Niektóre modele przeznaczone dla dzieci wyposażone są dodatkowo w hamulec ręczny. Rączka hamulca przymocowana jest do kierownicy i działa na przednie koło. Spotykany jest on częściej w hulajnogach toczących się na większych kołach. Dziecko ma do wyboru sposób hamowania w zależności od tego, co lepiej opanuje. Przydatne jest to w nagłych przypadkach, kiedy nie ma czasu na myślenie jak zahamować. Jest to automatyczny odruch.

Jakie koła do hulajnogi?

Kółka, zarówno w hulajnogach wyczynowych, jak i w tych przeznaczonych dla dzieci ulegają w ostatnim czasie dużym zmianom. Z zewnątrz różnią się od siebie rozmiarem, wagą i kolorem. W rzeczywistości to element odpowiadający za odpowiednią przyczepność i komfort jazdy. Im większą mają średnicę, tym łatwiej hulajnoga prowadzi się podczas codziennych dojazdów. Jeżeli jednak Twoja pociecha chce spróbować jazdy wyczynowej to do różnego rodzaju trików lepsza będzie hulajnoga na mniejszych kołach, z mieszanek kauczuku o dobrej przyczepności.

Odpowiednia hulajnoga dla 6 latka. Ranking akcesoriów

Wybierając pojazd dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zapewni ona jeżdżącemu bezpieczeństwo. Zwróć uwagę, aby rączki były wykonane z odpowiedniego materiału, który zapewni nie tylko pewne trzymanie, ale także pochłonie część drgań powstałych podczas jazdy, co polepszy jej komfort.


Jeżeli Twoja pociecha będzie dojeżdżała hulajnogą do przedszkola lub szkoły, warto rozważyć zakup modelu, który będzie miał możliwość złożenia. Wówczas hulajnogę będzie można zostawić w szatni, razem z ubraniem. Po złożeniu nie będzie zajmowała za dużo miejsca, więc nie będzie nikomu przeszkadzała. Zresztą – z czasem, pewnie znajdzie się większa liczba dzieci, które w ten sposób będą chciały dojeżdżać.


Jaka powinna być hulajnoga dla 6 latka? Ranking prezentuje kilka modeli, ale to Ty musimy podjąć decyzję i wybrać najbardziej odpowiednią hulajnogę dla swojego dziecka. Powinieneś przy tym wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego wzrost a także umiejętności. Dzięki temu dziecko nie zniechęci się na początku do nauki, ale będzie miało czas i motywację do uczenia się – najlepiej podczas zabawy. Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy zapewnisz dziecku poczucie bezpieczeństwa i wygodę.


Gdy już wybierzesz odpowiedni i bezpieczny model, kwestię koloru pozostaw dziecku. Na pewno ucieszy się, gdy będzie miało wpływ na wybór pojazdu. Ty natomiast przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo. Nie zapomnij też o zakupie kasku i ochraniaczy.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756