Jeżeli szukasz dobrych komponentów do Twojego komputera lub jesteś dopiero na etapie składania wszystkich elementów, to na pewno warte rozważenia jest nabycie płyty głównej ASUS Rog Strix B550-I Gaming od tajwańskiego producenta. Jest kompatybilna z procesorami z serii AMD Ryzen, które są oparte o architekturę ZEN 3. Dzięki temu Twój komputer zyska niesamowitej mocy i z powodzeniem będziesz mógł grać w najnowsze gry dostępne na rynku.
Płyta główna ASUS Rog Strix B550-I Gaming jest stabilnym i niezawodnym komponentem, który podniesie jakość rozrywki i pozwoli czerpać pełną przyjemność z odpalania ulubionych tytułów.
Kolejnym elementem wpływającym na bardzo dobre działanie to układ Digi+ VRM. Oba zapewniają niezmiennie wysoki poziom energii, która jest niezbędna do tego, aby zapewnić odpowiednie zasilanie procesorom AMD. Niezawodność płyty głównej zależy także od bardzo wydajnego systemu chłodzenia, gwarantującego stabilność sekcji zasilania, również podczas overlockingu. Dodatkowym atutem są również wzmacniane sloty PCIe, bardzo dobrze radzących sobie z obsługą ciężkich i wydajnych kart graficznych.
Od działania płyty głównej zależy nie tylko wydajność układu karty graficznej, ale także dźwięk. Jego jakość bezsprzecznie, obok świetnego obrazu, pozwala czerpać przyjemność z rozgrywki. Sprawdźmy, jak płyta główna ASUS Rog Strix B550-I Gaming wpływa na głos w grze.
Czysty i przestrzenny sygnał audio jest znakomicie słyszalny za sprawą kodeków ROG SupremeFX S1220A, wspieranych przez kondensatory standardu Premium od Nichicon. Dodatkowym atutem jest to, że ustawienia dźwięku można konfigurować zgodnie z własnymi wymaganiami za sprawą oprogramowania Sonic Studio III. Dzięki temu można korzystać z przestrzennego sygnału audio.
Model płyty głównej Strix B550-I Gaming jest wyposażony w dwa złącza M.2. Za jego sprawą można podłączyć dwa szybkie dysk SSD NVMe do magistrali o przepustowości wysokiej jakości. Oprócz tego ta płyta główna jest także wyposażona w wiele portów USB dla łączności z urządzeniami peryferyjnymi, a także innymi akcesoriami. Zewnętrzny panel obejmuje dokładnie trzy złącza USB 3.2 Gen2. W tym pakiecie znajduje się również port typu C, oferujący maksymalną prędkość transferu na poziomie nawet do 10 GB/s.
Jednym z dodatkowych atutów obsługi pamięci w płycie głównej ASUS Rog Strix B550-I Gaming jest także to, że jeden z dysków SSD NVMe oparto na interfejsie PCIe 4.0 x4. To właśnie dzięki temu ten komponent zapewnia przepustowość do nawet 64 Gb/s.
Płyta główna ASUS Rog Strix B550-I Gaming posiada również kartę sieciową Wi-Fi 6, która umożliwia płynne i bardzo dobre połączenie z siecią bezprzewodową 802.11ax. Dzięki tym komponentom oprócz maksymalnej przepustowości łącza 2,4 Gb/s płyta główna Strix B550-I Gaming wspiera również łączność Bluetooth.
Produkt od tajwańskiego producenta będzie przydatnym elementem w całym systemie, ponieważ dzięki niemu można łączyć się z siecią o przepustowości sięgającej nawet 2,5 Gb.s. To wszystko za sprawą wbudowanego kontrolera LAN Intel I225 – V Ethernet oraz portu RJ – 45. Dzięki tej technologii będziesz mógł również skorzystać ze star-szych standardów łączności i korzystać z rozgrywki pozbawionej lagów czy z multimediów w wysokiej jakości.
Płyta główna ASUS Rog Strix B550-I Gaming może posłużyć do opracowania konfiguracji o bardzo dobrych parametrach, napędzanych na przykład procesorem AMD Ryzen trzeciej generacji. Ten podzespół jest wyposażony w chipset B550 z konstrukcją ATX. Można do niego podłączyć najszybsze dyski SSD NVme, a także modułów RAM DDR4 o taktowaniu na poziomie 5000 MHz. Płyta główna ASUS Rog Strix B550-I Gaming pozwala wykorzystać pełen potencjał układu graficznego, a także w pełni kontrolować układ chłodzenia. Te wszystkie atuty sprawiają, że płyta główna ASUS Rog Strix B550-I Gaming będzie znakomitym wyborem.
Obsługiwane procesory: | AMD Ryzen |
---|---|
Gniazdo procesora: | Socket AM4 |
Format: | Mini-ITX |
Chipset: | AMD B550 |
Maksymalna wielkość pamięci: | 64 GB |
Rodzaj pamięci: | DDR 4 |
Liczba banków pamięci: | 2 x DIMM |
Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu.