Poradniki Eksperta

Najlepsza glebogryzarka – ranking [TOP10]

 2023-04-03 

Na nierównych, zaniedbanych terenach najlepiej sprawdzi się glebogryzarka. Ranking zaprezentowany poniżej ma pomóc Ci w zakupie odpowiedniego modelu. Sprawdź rekomendacje, a na pewno nie pożałujesz!

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.0 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Do czego służy glebogryzarka?

Najpierw wyjaśnijmy, do czego służy glebogryzarka. Ranking to nie tylko lista modeli, ale także poradnik zwracający uwagę na kluczowe cechy urządzenia. Rolą glebogryzarki jest przekopanie gleby, jednocześnie spulchniając je, równając i napowietrzając. Tak przygotowane podłoże jest gotowe do sadzenia roślin uprawnych i ozdobnych. Oczywiście ziemia może być także przekopana ręcznie, ale zajęłoby to o wiele więcej czasu. Ponadto, wymaga wiele wysiłku, który trzeba włożyć nawet w przypadku kilku metrów kwadratowych. Dodatkowo glebogryzarka pozwala wykonać zabieg o wiele dokładniej. Warto także dodać, że nie wszędzie możliwe jest wjechanie traktorem. W takim przypadku, na przykład na terenie ogródków działkowych, najlepiej jest przekopać ziemię właśnie glebogryzarką. To sprzęt, którym można manewrować nawet w wąskich alejkach.

Najlepsza glebogryzarka – jak wybrać właściwy sprzęt?

Jaka będzie najlepsza glebogryzarka? Przede wszystkim, urządzenie musi odpowiadać Twoim potrzebom. Zastanów się dobrze, gdzie i kiedy będziesz używał sprzętu. W sklepie internetowym Media Expert znajduje się kilkadziesiąt modeli dostępnych w sprzedaży. Jest to sprzęt różnych producentów. Nie powinieneś jednak skupiać się wyłącznie na marce sprzętu i jego cenie, a przede wszystkim na specyfikacji technicznej. Musisz wiedzieć, że dostępne są dwa rodzaje glebogryzarek. Dzielą się ze względu na typ silnika. Mogą być to modele elektryczne, ale także spalinowe.


Te pierwsze glebogryzarki polecamy raczej do niewielkich ogródków i grządek, gdzie nie wymagana jest duża wydajność i szerokie pole robocze. Jeśli jednak potrzebne Ci urządzenie do radzenia sobie na większych powierzchniach i z bardziej wymagającą glebą, sięgnij po model spalinowy. Takie glebogryzarki zazwyczaj cechuje większa moc, a co za tym idzie – sprawność. Wybierając model spalinowy, warto sprawdzić markę silnika. Motor może być produkcji innego przedsiębiorstwa – jest to często praktykowane. Bardzo dobrymi opiniami cieszą się amerykańskie silniki Briggs&Stratton. Chętnie wybierane są także podzespoły Nac, Loncin, Yamaha, Rato i Hortmasz. Moc silnika spalinowego podawana jest w kilowatach. Producenci podają także pojemność motoru. Są to parametry, które należy uwzględnić podczas zakupu.


Ważną cechą glebogryzarki jest na pewno szerokość robocza. Podaje się ją w centymetrach. Co oznacza to dla użytkownika? Im większa będzie, tym szerszy pas gleby zostanie przekopany za jednym przejazdem. Szerokość robocza glebogryzarki może wynosić od 25 do nawet ponad 100 centymetrów. Jak jest zasada wyboru? Jeśli potrzebujesz urządzenia do dużych powierzchni, zdecyduj się na model z możliwie jak największą szerokością roboczą. Takim sprzętem trudniej manewrować, ze względu na większą wagę i rozmiary. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które ma pomóc w przekopaniu wąskich alejek i rabatek, powinieneś sięgnąć po glebogryzarkę z mniejszą szerokością roboczą.

Najlepsza glebogryzarka – ranking modeli dostępnych w sprzedaży

Jest jeszcze kilka kluczowych cech, które musisz uwzględnić podczas zakupu. Na pewno polecamy zakup urządzenia z napędem. Takie glebogryzarki wymagają mniejszej ilości siły, którą trzeba włożyć w operowanie sprzętem. Napęd wprawia w ruch koła, które poruszają się po podłożu. Glebogryzarki bez takiego rozwiązania muszą być pchane siłą mięśni użytkownika i nie oferują wspomagania.


Warto sprawdzić także ilość noży, które przekopują ziemię. Im ich więcej, tym dokładniej będzie przerobiona gleba. Ilość noży zależy także od tego, jaką szerokość roboczą oferuje sprzęt. Dostępne są także różne systemy tnące. Mogą to być także obrotowe lub kultywacyjne noże. Radzą sobie o wiele lepiej z glebą, mocniej ją napowietrzając. Sprawdź także maksymalną średnicę cięcia, z jaką radzi sobie urządzenie. Pozwoli to ustalić, jak głęboko zostanie przekopana gleba poddawana zabiegom pielęgnacyjnym.


Glebogryzarki mogą mieć różną ilość biegów. Czy to ważne? Zdecydowanie tak. Każda dobra glebogryzarka będzie wyposażona w co najmniej po jednym przełożenie do przodu i tyłu. Użytkownik nie musi więc zawracać przodem, gdyż dysponuje możliwością wycofania. Mocniejsze maszyny dysponują także dodatkowymi, przednimi biegami. Dzięki temu glebogryzarka może poruszać się szybciej, co przydaje się w przypadku większych powierzchni. Ponadto, wybierając model urządzenia powinieneś sprawdzić także z jakich materiałów został wykonany i czy oferuje dodatkowe udogodnienia dla użytkownika. Mogą to być na przykład osłony chroniące osobę obsługującą sprzęt lub regulowane ramiona kierownicy.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756