Poradniki Eksperta

Ranking trampolin ogrodowych [TOP5]

  2024-05-06


Można je rozłożyć przed domem, w ogrodzie albo nawet na działce, jeżeli nie jest zbyt daleko. Służą nie tylko dzieciom, gdyż nie są zwykłą „zabawką” do skakania. One oddziałują także na pewne dolegliwości dorosłych, którzy też mogą korzystać z trampolin. Jednak muszą one zostać odpowiednio dobrane do wagi osób korzystających, ważna jest także ich wielkość. Dlatego w Media Ekspert przygotowaliśmy ranking trampolin ogrodowych, który wskazuje na parametry urządzeń, a więc łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednią.

10.0  / 10
749,99 zł
9.5  / 10
1499,99 zł
9.0  / 10
559,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Użyte materiały stal galwanizowana

Średnica całkowita 366 cm

W zestawie drabinka

72 sprężyny

Musi być rozłożona w sezonie

Jeśli zastanawiasz się, jaka trampolina ogrodowa dla dziecka – to ten model trampoliny Mirpol przeznaczony jest właśnie dla dzieci. Wpływa na to jej bardzo bezpieczna konstrukcja ze stali galwanizowanej (galwanizacja dodatkowo zabezpiecza metalowe elementy). Istotnym elementem bezpieczeństwa, zwłaszcza dla najmłodszych, jest też wewnętrzna siatka, a ta trampolina duża ma ją zamykaną suwakiem, co ułatwia wchodzenie i zamykanie trampoliny.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Średnica całkowita 305 cm

Użyte materiały: metal

Wysokość całkowita 245 cm

54 sprężyny

Małe dziecko nie powinno przebywać tu samo

Ranking trampolin ogrodowych prezentuje model marki Spokey Jumper II 927884. Jest to niewielka trampolina, jeśli chodzi o jej średnicę oraz obciążenie 100 kg. Jej średnica do skakania wynosi zaledwie 263 cm (305 to średnica trampoliny ze stelażem), dlatego można powiedzieć, że to mała trampolina dla dzieci. Jej nogi są podwójnie wzmacniane, zaś wszelkie metalowe elementy (w tym aż sześć wsporników siatki) są osłonięte pianką, czyli bezpieczeństwo gwarantowane. Na słupkach montuje się dosyć szybko siatkę, naciągając ją.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

 Średnica całkowita 305 cm

64 sprężyny

Użyte materiały: stal, polipropylen, PCV

Maksymalna obciążenie 150 kg

Do samodzielnego złożenia

Tym razem jedna z najlepszych trampolin dla dzieci marki Kettler. W tym modelu może skakać nawet dwoje małych dzieci, wskazany jest jednak nadzór osoby dorosłej. Co istotne, na co warto zwrócić uwagę, kupując trampolinę dla dziecka są materiały użyte do jej produkcji. I tak np. miękka, ale nieodkształcająca się mata będzie na pewno bezpieczna dla stawów dziecka. Jest to sprzęt o mocnej i dobrze zabezpieczonej konstrukcji.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Średnica całkowita 244 cm

Użyte materiały: metal, tworzywo sztuczne

Wysokość 205 cm

42 sprężyny

Bez pokrowca

Trampolina ta marki Spokey ma małą średnicę do skakania, zważywszy, że całkowita ma 244 cm, a do tego trzeba dodać obciążenie 80 kg i już wiadomo, że to mała trampolina dla dzieci. Jest bezpieczna, jeśli dziecko jest małe, to lepiej, żeby skakało samo (nie z innym dzieckiem), wtedy będzie bezpieczniejsze. I koniecznie trzeba pamiętać o siatce zabezpieczającej, najlepiej, żeby była wewnętrzna.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Średnica całkowita 427 cm

Użyte materiały: stal ocynkowana, polipropylen, polietylen

96 sprężyny

Maksymalna obciążenie 180 kg

Potrzebuje dużo miejsca na rozstawienie

Urządzenie marki Salta o nazwie First Class to trampolina ogrodowa duża. Na pewno mogą z niej skorzystać nawet dorośli, jak wiadomo dla nich też jest bardzo przydatna, nawet dla seniorów i tych, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy. Ta trampolina ma nie tylko luksusowy wygląd, ale wysokość jej siatki sięga 182 cm. Sama siatka jest bardzo drobna z samozamykającym się wejściem. Zapewnia korzystającym z urządzenia bezpieczeństwo, a w razie upadku przy skokach, także miękkie lądowanie.

Trampoliny - ranking

Bardzo ważne jest, jaką wielkość ma trampolina. Ranking zwraca uwagę na to, że mogą to być sprzęty o niewielkich średnicach np. 120 cm, 150 cm, czy 244 cm. Tego rodzaju trampoliny można postawić zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Kierując się własnymi potrzebami można wybrać również urządzenie o dużych średnicach, jak np. 305 cm, 366 cm czy 427 cm. Poza wielkością trampoliny mają różny zakres maksymalnego obciążenia, które wpływa na bezpieczeństwo podczas zabawy.

Inny poziom obciążenia będzie dla jednej osoby, a inny dla kilku osób. Niektóre modele charakteryzują się maksymalnym obciążeniem na poziomie 35 kg, 50 kg, czy 100 kg. Natomiast te mocniejsze urządzenia mogą mieć maksymalne obciążenie na poziomie np. 150 kg, 180 kg czy 200 kg. Zarówno wielkość trampoliny, jak i jej maksymalne obciążenie powinny być dostoswane do liczby osób, które będą z niej korzystały.

 

Mata i sprężyny do trampoliny

Niezwykle istotne jest to, jak została wykonana trampolina. Ranking zwraca uwagę na odpowiednią konstrukcję tego urządzenia. Ma ona przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo podczas zabawy. Poszczególne elementy trampoliny charakteryzują się zazwyczaj wytrzymałością. Jednym z nich jest mata do skakania. Jej atutem jest sprężystość i elastyczność. Tworzywo, z którego jest wykonana, cechuje przede wszystkim trwałość. Materiał odporny jest zazwyczaj na zmienne warunki atmosferyczne (np. temperaturę, nasłonecznienie) i bardzo szybko wysycha. Boki maty – dla zapewnienia jeszcze większego wzmocnienia – bardzo często obszyte są taśmą.

Do maty montowane są sprężyny. To kolejne ważne elementy konstrukcji, które mają istotny wpływ na jakość skoków. W wielu modelach trampolin, sprężyny zostały wyposażone w specjalne osłony, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki temu stopa dziecka podczas zabawy nie dostanie się pomiędzy hak mocujący a sprężynę. Osłony wykonane są zazwyczaj z wytrzymałego materiału, który nie ulega rozerwaniu. Bardzo ważny jest również solidny zaczep, który uniemożliwia odpięcie się sprężyny.

 

Stelaż trampoliny i nogi – gwarancja stabilizacji

Rama trampoliny powinna być wykonana z solidnych materiałów, które nie będą się wyginały. Może to być np. stal dodatkowo ocynkowana. Dzięki temu rama jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją i działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Niektóre stelaże można w prosty sposób złożyć, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie urządzeń. W zależności od rodzaju trampoliny mogą być wyposażone w nogi.

 

Praktycznym rozwiązaniem są np. podwójne nogi w systemie U. Dzięki temu te stabilne i solidne podstawy nie zapadają się w podłoże. Ilość nóg zależy od wielkości trampoliny (np. 3, 4 sztuki). Nogi, podobnie jak stelaż, powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Dodatkowym akcesorium, które zabezpiecza trampolinę przed działaniem np. wiatru, jest zestaw do kotwiczenia. Gwarantuje on stabilne utrzymanie urządzenia np. podczas burzy. Praktyczne i niezwykle przydatne są również drabinki, które ułatwiają bezpieczny dostęp do trampoliny. Obok drabinek mogą znajdować się specjalne siatki na obuwie.

 

Trampoliny z siatką i bez siatki

Jaka może być trampolina? Ranking wyróżnia dwa rodzaje trampolin, mianowicie z siatką i bez siatki. Pierwszy rodzaj tych urządzeń jest przede wszystkim bezpieczny. Wyróżnia się modele z siatką wewnętrzną i z siatką zewnętrzną. Pierwsze z nich przeznaczone są głównie dla małych dzieci. Siatka umieszczona jest na tyle blisko, że dziecko w każdej chwili może się jej przytrzymać, by zachować równowagę. Niewątpliwie chroni ona przed kontuzją i daje poczucie bezpieczeństwa. Ponadto siatka wewnętrzna uniemożliwia uderzenie w stelaż urządzenia.

W przypadku modeli z siatką zewnętrzną umieszczona jest ona po zewnętrznej krawędzi trampoliny i znacznie oddalona od środka maty. Dzięki temu posiada większą przestrzeń do zabawy i nie ogranicza ruchów podczas skakania. Siatki mają zazwyczaj drobne oczka i są szczelne. Ponadto posiadają różną wysokość, którą należy dopasować do wzrostu użytkowników. Modele bez siatki są zazwyczaj nieco mniejsze. W łatwy sposób można na nie wskakiwać i zeskakiwać. Dedykowane są dla starszych dzieci, gdyż nie posiadają bocznych zabezpieczeń.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756