Zdaniem eksperta
Zakup notebooka nie jest codziennością. Sprzęt wybierasz zazwyczaj na lata, z zamiarem, aby Ci długo służył, zwłaszcza jeśli będzie wykorzystywany do pracy. Dlatego koniecznie powinieneś nakreślić swoje potrzeby i na ich podstawie, podjąć decyzję. Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Prezentujemy w nim przekrój praktycznie całego rynku. Dowiesz się więc jaki laptop kupić do gier, który model wybrać do nauki czy pracy programisty albo grafika. Podpowiadamy także na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa w przypadku konkretnych zastosowań.
W artykule znajdziesz:
6. Jaki laptop kupić do nauki zdalnej?
7. Jaki laptop wybrać do gier?
8. Karta graficzna w laptopie do gier
9. Ekran i chłodzenie laptopa gamingowego
10. Jaki laptop kupić dla fotografa i grafika?
11. Jaki laptop wybrać do pracy zdalnej? Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa do pracy?
Rozmiar laptopa
Wybierasz komputer przenośny, więc jego rozmiar jest bardzo istotny. Laptopy cieszą się dużą popularnością, ale wielu z nas tylko okazjonalnie korzysta z możliwości przenoszenia sprzętu. Jeśli na co dzień pracujesz przy komputerze, raczej w sposób stacjonarny, to powinieneś wybrać notebooka z ekranem o przekątnej 15 lub nawet 17 cali. Korzystanie z niego będzie bardziej komfortowe, zwłaszcza jeśli nie użytkujesz na co dzień zewnętrznego monitora.
Jaki laptop wybrać, jeśli Twoja praca wymaga częstych podróży? W takiej sytuacji możesz wybrać mały laptop. Dobrym kompromisem są laptopy 14-calowe. Wyświetlacz jest relatywnie duży, a przy tym cały sprzęt pozostaje w miarę kompaktowy. Jeśli jednak każdy kilogram ma znaczenie i zdarza Ci się, np. pracować w samolocie czy pociągu, to warto postawić na jeszcze mniejszy wyświetlacz np. 12 lub 13-calowy. Pamiętaj, że po powrocie do biura, komputer przenośny możesz zawsze podłączyć do zewnętrznego monitora.
Procesor w laptopie
Podobnie jak w komputerze stacjonarnym, tak i w laptopie, procesor ma znaczenie. Obok popularnych CPU firm AMD oraz Intel, możesz zdecydować się na komputery MacBook, wyposażone w najnowszy procesor ARM Apple M1. To wydajny, a jednocześnie energooszczędny układ, opracowany specjalnie z myślą o komputerach z MacOS. Więcej o nim dowiesz się w części tekstu poświęconej MacBookom.
Jaki procesor do laptopa wybrać? To zależy od zastosowania. Jeśli komputer wykorzystujesz głównie do pracy biurowej lub ma być to laptop do nauki, to dobrze sprawdzą się nawet modele dwurdzeniowe i czterowątkowe, lub czterordzeniowe. Najlepszym wyborem będą układy Intel Core, np. i3 lub i5 oraz AMD Ryzen 3 oraz AMD Ryzen 5. W ultrabookach i innych kompaktowych komputerach, występują one często w wersji niskonapięciowej, która cechuje się mniejszym poborem energii. Większe wymagania względem procesora stawiają gry oraz aplikacje do prac profesjonalnych, np. projektowania CAD, obróbki grafiki czy montażu wideo. Jako minimum polecamy procesory czterordzeniowe i ośmiowątkowe. Jednak, jeśli tylko pozwala na to Twój budżet, to warto wybrać sześciordzeniowy bądź ośmiordzeniowy CPU, obsługujący odpowiednio dwanaście lub szesnaście wątków. Są to, np. modele Intel Core i5, i7 oraz i9, a także AMD Ryzen 5, 7 lub 9. Pamiętaj, aby decyzję podjąć roztropnie, ponieważ w laptopie nie wyminiesz procesora, gdy zabraknie Ci mocy.
Pamięć RAM w notebooku
Dla wydajności komputera duże znaczenie ma pamięć RAM. We wszystkich nowych laptopach stosowane są wydajne moduły typu DDR4. Jako absolutne minimum polecamy notebooki z 4 GB RAM. Obecnie nawet takie aplikacje jak przeglądarka internetowa, mogą w dużym stopniu zajmować pamięć komputera, więc jej odpowiednia ilość jest niezbędna do płynnego działania i przełączania się między aplikacjami. Znacznie lepszym wyborem jest jednak laptop z 8 GB RAM, zwłaszcza pod kątem wielozadaniowości.
Gracze powinni pomyśleć o przynajmniej 16 GB RAM. Taka ilość powoli staje się niezbędna do płynnego działania nowych gier. Skorzystają na tym chociażby takie tytuły jak Cyberpunk 2077 czy Call of Duty: Warzone. Więcej pamięci RAM mogą wymagać także profesjonalne programy multimedialne. Co ważne, w większości laptopów gamingowych i tradycyjnych, możesz wymienić pamięć RAM, więc nawet po dokonaniu zakupu, jest opcja jej powiększenia. Takiej możliwości nie oferują ultrabooki. Ze względu na cienkie i kompaktowe obudowy, komponenty są wbudowane. Miej to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.
Dysk w laptopie
Jaki laptop kupić? Na pewno wyposażony w dysk SSD. Jeśli jest on wlutowany, to uważnie wybieraj komputer, ponieważ w przyszłości wymiana będzie niemożliwa. Dlatego jeśli zabraknie Ci miejsca na dane, będziesz musiał posiłkować się dyskiem zewnętrznym. Ewentualnym ratunkiem może być także karta pamięci.
Niektóre komputery, np. gamingowe, mają miejsce na dwa lub nawet trzy dyski. Mogą to być dyski M.2 NVMe lub SATA 2,5 cala. Niezależnie od tego, taka opcja jest dobrą wiadomością. W razie braku miejsca na dane, możesz zostać przy starym dysku i po prostu dokupić dodatkowy. Popularnym rozwiązaniem jest np. łączenie mniejszego dysku SSD z pojemnym HDD. Na SSD możesz zainstalować najczęściej używane programy i ulubione gry, które będą się szybko uruchamiać. Z kolei HDD przyda się, np. do przechowywania dużych plików multimedialnych, z których rzadziej korzystasz. W kwestii pojemności, polecamy Ci wybór laptopa z przynajmniej 256 GB dyskiem SSD. Jeśli to Twój jedyny komputer, warto wybrać model z 500 GB nośnikiem, zwłaszcza, gdy ma służyć również do gier. Nośniki o pojemności 1 TB zalecamy, gdy pracujesz na plikach multimedialnych i przechowujesz dużo danych. Dla szybkiej pracy warto wybrać bardzo wydajne dyski SSD M.2 NVMe, wykorzystujące magistrale PCI-Express.
Czas działania na baterii
Jeśli zastawiasz się jaki laptop wybrać, gdy często podróżujesz, to warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar ekranu, ale i czas działania na baterii. Zależy on od dwóch czynników, czyli zastosowanych podzespołów i pojemności akumulatora. W cienkich i lekkich notebookach zazwyczaj stosuje się komponenty niskonapięciowe, które w połączeniu z ekranami o przekątnej ok. 12 – 14 cali nie zużywają dużo energii. Pozwala to na osiągnięcie czasu pracy na baterii nawet na poziomie kilkunastu godzin. Oczywiście zależy on także od wykonywanych przez Ciebie zadań. Producent w specyfikacji podaje zazwyczaj informację o wydajności baterii, więc warto zwrócić uwagę na ten parametr.
Oczywiście mobilne stacje robocze i laptopy gamingowe nie brylują pod kątem czasu pracy na baterii. Wynika to z zastosowania bardzo wydajnych podzespołów. Jeśli jednak ograniczysz jasność ekranu i będziesz korzystał ze sprzętu w trybie oszczędnym, możesz uzyskać czas pracy na poziomie nawet kilku godzin.
Jaki laptop kupić do nauki zdalnej?
Sytuacja pandemiczna sprawiła, że wiele osób zaczęło się zastanawiać jaki laptop kupić do nauki zdalnej. Odpowiadamy także na to pytanie. Jeśli do tej pory w Twoim domu nie było komputera, warto wybrać po prostu standardowego 15-calowego notebooka, z czterordzeniowym procesorem oraz 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD. To uniwersalny rozmiar, który pozwoli na wygodną naukę. Sprawdzi się także w wielu zadaniach multimedialnych i nie zajmuje dużo miejsca.
Jeśli potrzebujesz dodatkowego komputera w domu, możesz zastosować dwa różne podejścia. Jedno z nich to laptop do gier, który będzie dobrym wyborem zwłaszcza dla nastolatka. Choć jest relatywnie dużym wydatkiem to może okazać się, że czasy pandemii to właśnie odpowiedni moment, żeby kupić dziecku jego własny komputer. Z pewnością chciałoby ono mieć dostęp do najnowszych gier. Druga opcja, to kompaktowy komputer przenośny, który będzie wygodny zwłaszcza dla młodszych dzieci. Nie musi spełniać dużych wymagań wydajnościowych. Sprawdzi się nawet sprzęt oparty na niskonapięciowym procesorze Intel Celeron lub Pentium oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB dysku eMMC. Taka konfiguracja jest bardzo przystępna cenowo i powinna być w pełni wystarczająca do zdalnej nauki, która nie jest wymagająca względem podzespołów komputera.
Oczywiście niezależnie od wybranego komputera pamiętaj, aby był on wyposażony w dobrej jakości kamerę internetową oraz mikrofon. To elementy niezbędne w lekcjach online. Większość nowoczesnych laptopów posiada również Bluetooth. Możesz więc do nich podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, który ułatwi dziecku komunikację z rówieśnikami i nauczycielami.
Jaki laptop wybrać do gier?
Gamingowy laptop będzie dobrym wyborem nie tylko dla gracza. Dzięki wydajnym podzespołom, sprawdzi się także jako mobilna stacja robocza, np. do prac graficznych czy montażu wideo. Wiele programów wykorzysta dodatkową moc, drzemiącą w dedykowanych układach graficznych. Jaki laptop kupić do gamingu? Jak pisaliśmy wcześniej, warto wybrać model z sześciordzeniowym i dwunastowątkowym procesorem. Mogą to być np. AMD Ryzen 5 4600H czy Intel Core i7-10750H. Coraz więcej nowych gier bardzo dobrze radzi sobie z obsługą procesorów wielordzeniowych. Jeśli zależy Ci, aby wybór był bardzo przyszłościowy lub np. będziesz także streamował rozgrywkę online, to sięgnij po laptop do gier z ośmiordzeniowym i szesnastowątkowym procesorem. Podstawowe modele w tym segmencie to AMD Ryzen 7 4800H oraz Intel Core i7-10875H. Jeśli grasz tylko okazjonalnie i godzisz się na kompromis w zakresie oprawy graficznej, to możesz zdecydować się na czterordzeniowy i ośmiowątkowy CPU, jak np. Intel Core i5-10200H.
Jaki laptop do gier kupić? Obok procesora znaczenie ma także pamięć RAM. Jak już wspominaliśmy 8 GB to niezbędne minimum, lecz znacznie lepszym wyborem będzie 16 GB. Jeśli potrzebowałbyś więcej pamięci RAM, to w większości laptopów gamingowych można ją wymienić.
Karta graficzna w laptopie do gier
Notebook gamingowy nie może obejść się bez wydajnej, dedykowanej karty graficznej. Jeśli chcesz grać, to niezbędne jest GPU firmy Nvidia lub karta graficzna AMD. W niskim segmencie cenowym dobrym wyborem jest układ Nvidia GeForce GTX1650, dostępny również w nieco wydajniejszej wersji Super. Polecamy go, np. do mniej wymagających gier online jak np. Fortnite. Jaki laptop kupić do grania w Full HD w nowe tytuły? Obecnie rozsądnym wyborem będzie model z kartą graficzną GeForce GTX 1660 Ti, AMD RX 5600 M oraz RX 5500M. Pierwsze dwie są wyposażone w 6, a trzecia w 4 GB szybkiej pamięci GDDR6. Bez problemu uruchomisz na nich, np. Assassin’s Creed: Vallhalla w wysokich ustawieniach oprawy graficznej.
Oczekiwania najbardziej wymagających graczy spełnią notebooki z kartami graficznymi Nvidia RTX. Na rynku pojawiły się już najnowsze modele wyposażone w układy z serii 3000. Odznaczają się lepszą efektywnością energetyczną oraz zwiększoną wydajnością. Seria RTX wspiera także takie rozwiązania jak śledzenie promieni – ray tracing, które pozwala na dynamiczne generowanie realistycznych świateł i odbić oraz DLSS. Ta ostatnia technika polega na inteligentnym skalowaniu obrazu opartym na SI. Dzięki temu, obraz może być renderowany w niższej rozdzielczości, a jego jakość jest porównywalna z natywną rozdzielczością wyświetlacza.
Podstawowe GPU dostępne w nowej serii, to RTX 3060 wyposażony w 6 GB pamięci GDDR6. Bardzo dobrze poradzi sobie w rozdzielczości Full HD, zapewniając w większości gier ponad 60 kl./s. przy ustawieniach obrazu na poziomie ultra. Jeśli chcesz grać w wyższej rozdzielczości, np. 1440p, warto wybrać notebook gamingowy z kartą RTX 3070, a wymagającym graczom, pragnącym wrażeń w 4K, polecamy modele z RTX 3080. To obecnie najbardziej wydajna mobilna karta graficzna na rynku, która niewiele ustępuje stacjonarnym odpowiednikom. Z nią nawet Cyberpunk 2077 na ustawieniach ultra nie będzie Ci straszny. Karty z linii RTX 3000 różnią się w obrębie danego modelu poborem energii. Modele wymagające mniejszej mocy oferują mniejszą wydajność. Kupując laptopa do gier, zwróć uwagę jaką wersję GPU w nim zastosowano.
W ofercie wciąż są dostępne laptopy do gier z kartami RTX 2060, 2070 oraz 2080. To poprzednia generacja układów, dysponująca również bardzo dobrą wydajnością. Są one ok. 10-20 proc. wolniejsze od swoich odpowiedników z nowej linii. Warto rozważyć ich zakup, zwłaszcza że często są dostępne w atrakcyjnych ofertach promocyjnych.
Ekran i chłodzenie laptopa gamingowego
Podobnie jak w monitorach dla graczy, tak i w laptopach do gier popularnością cieszą się ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania. Zastanawiając się jaki laptop kupić do gier, powinieneś zwrócić uwagę na modele z przynajmniej 120 Hz ekranami. Zwłaszcza w grach sieciowych, wysoka częstotliwość odświeżania w połączeniu z dużą liczbą klatek, może dać Ci znaczącą przewagę nad innymi graczami, dzięki znacznie większej płynności. Obecnie najlepsze laptopy do gier oferują odświeżanie na poziomie nawet 360 Hz, a dużą popularnością cieszą się np. 240 Hz matryce. Minimalna polecana przez nas przekątna, to 15,6 cala. Jednak, jeśli nie masz zamiaru korzystać z zewnętrznego monitora, to rozważ model 17,3-calowy. Zwłaszcza jeśli rzadko przenosisz komputer. Ważny jest również typ matrycy. Powinien to być ekran IPS lub WVA, który zaoferuje zdecydowanie lepsze odwzorowanie barw. Oprócz tego warto zdecydować się na laptop gamingowy z USB-C, obsługującym złącze DiplayPort. Przyda się ono do podłączenia zewnętrznego monitora o wysokim odświeżaniu.
Podzespoły laptopa gamingowego zużywają dużo energii, dlatego trzeba je skutecznie schłodzić. Powinieneś więc wybrać komputer wyposażony w przynajmniej dwa wentylatory odprowadzające ciepłe powietrze oraz zaawansowane radiatory. Do tego system chłodzenia może mieć funkcję automatycznego czyszczenia. Dzięki temu, we wnętrzu urządzenia nie będzie gromadzić się dużo kurzu, który utrudnia odprowadzanie ciepła. Do laptopa gamingowego zazwyczaj dołączone jest oprogramowanie, które umożliwia wygodne sterowanie parametrami pracy systemu chłodzenia.
Jaki laptop kupić dla fotografa i grafika?
Praca z kolorem, zastosowania graficzne czy obróbka fotografii, stawiają specyficzne wymagania przed komputerem przenośnym. Musi on oferować dużą wydajność, jednak ważna jest także jakość i wierność odwzorowania barw na wyświetlaczu. Jaki laptop kupić, aby pozwalał na komfortową pracę z obrazem? Ważnym czynnikiem jest szerokogamutowy wyświetlacz. Rozdzielczość Full HD to minimum, choć warto rozważyć też ekrany WQHD lub 4K. Lepsza ostrość obrazu będzie sporym atutem. W kwestii odwzorowania barw, istotne jest 100 proc. pokrycie palety sRGB i Adobe RGB. Zapewnia je dobrej jakości matryca IPS. Ciekawostką są także modele wyposażone w ekrany OLED, które również gwarantują bardzo dobre odwzorowanie barw.
Polecana przekątna wyświetlacza to 15 lub 17 cali, które zaoferują Ci większą swobodę i komfort pracy. Mniejsze laptopy, takie jak 13-calowe, polecamy, jeśli Twoja praca ma bardzo mobilny charakter, np. zdarza Ci się pracować nad zdjęciami już w trakcie sesji. Niezależnie od ekranu laptopa, w domu warto korzystać z profesjonalnego i skalibrowanego monitora graficznego. Spośród akcesoriów, przydatny będzie wbudowany czytnik kart pamięci. Będziesz mógł np. szybko przejrzeć zdjęcia po wyjęciu karty z aparatu.
Znaczenie ma także konfiguracja sprzętowa. Polecamy wybór co najmniej czterordzeniowych i ośmiowątkowych CPU oraz 16 GB pamięci RAM. Niezbędny jest także szybki dysk SSD M.2. Zwróć uwagę na jego pojemność, gdyż projekty graficzne mogą zajmować wiele gigabajtów. Sporo programów graficznych czy do obróbki materiałów wideo, wykorzystuje w obliczeniach układy GPU. Możesz więc sięgnąć po profesjonalną, mobilną stację roboczą, np. z kartą graficzną Nvidia Quadro. W praktyce dobrze spiszą się również konsumencie karty graficzne, takie jak Nvidia GeForce RTX oraz AMD Radeon RX, znane z laptopów gamingowych.
Nie da się ukryć, że wielu twórców z branży kreatywnej, upodobało sobie komputery Apple. Faktycznie MacBooki mają wiele zalet, takich jak świetnie zoptymalizowane oprogramowanie, długi czas pracy na baterii, czy wyświetlacze oferujące rewelacyjną jakość obrazu. Jeśli więc szukasz swojego pierwszego laptopa do grafiki, to wejście w ekosystem Apple może być dobrą decyzją. Z kolei, jeśli już posiadasz MacBooka, z którego jesteś zadowolony i zastanawiasz się nad nowym laptopem, to oboje dobrze wiemy, że ten tekst czytasz z czystej ciekawości, ponieważ i tak kupisz po prostu nowszy komputer Apple.
Jaki laptop wybrać do pracy zdalnej? Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa do pracy?
Zanosi się na to, że praca zdalna zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas. Na co zwrócić uwagę przy zakupie latpopa? Wymagania zależą oczywiście od branży, w której pracujesz. My jednak skupimy się na zadaniach typowo biurowych. Uniwersalnym i dobrym wyborem będzie laptop z 15-calowym ekranem. Nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym pozwala na komfortową pracę. Wybierz model z wyświetlaczem IPS o rozdzielczości przynajmniej Full HD. Obecnie producenci przykładają dużą uwagę do funkcji ochrony wzroku, jak np. redukcja emisji światła niebieskiego, które są bardzo przydatne. Jeśli chcesz korzystać z uroków domowego biura, czyli możliwości pracy w dowolnym miejscu, to wybierz komputer z wyświetlaczem o dużej jasności maksymalnej. Dzięki niej, w słoneczny letni dzień, będziesz mógł korzystać z laptopa także w ogrodzie czy na balkonie.
Specyfikacja techniczna, która poradzi sobie z większością zadań biurowych to czterordzeniowy procesor oraz 8 GB pamięci RAM. Powinna być odpowiednia nawet do bardziej wymagających zadań, jak chociażby obsługa rozbudowanych arkuszy kalkulacyjnych. Jako że laptop nie będzie wykorzystywany do gier, to wystarczy Ci zintegrowany układ graficzny. Niezbędna będzie oczywiście wbudowana, dobrej jakości kamera i mikrofon, abyś mógł brać udział w wideokonferencjach. Z pewnością napiszesz także wiele maili, dlatego wygodna klawiatura to podstawa. Modele z klawiszami wyspowymi są wygodne i pracują relatywnie cicho. Jeśli zdarza Ci się nadganiać obowiązki wieczorami, to warto wybrać laptop z podświetlaną klawiaturą.
Zobacz także: Laptop do pracy biurowej i zdalnej - ranking [TOP10]
Jaki laptop kupić do programowania?
Wbrew pozorom praca programisty nie wymaga topowych podzespołów. Jaki laptop do programowania wybrać w takiej sytuacji? Do większości zadań wystarczy model o średniopółkowej konfiguracji. Z pewnością przydatna będzie możliwość pracy na wielu programach jednocześnie. Dlatego warto postawić na czterordzeniowy i ośmiowątkowy CPU, jak Intel Core lub AMD Ryzen, oraz 16 GB pamięci RAM typu DDR4. W kodowaniu nie jest za to niezbędna wydajna karta graficzna, dlatego możesz wybrać układ zintegrowany. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy zajmujesz się tworzeniem gier. W takim wypadku lepiej zdecydować się na model gamingowy z dedykowanym GPU.
Nie zapominaj także o kwestiach użytkowych. Obudowa powinna być solidna, a ekran i klawiatura, podobnie jak w komputerze do pracy zdalnej, wygodne. Z pewnością powinieneś wybrać sprzęt z wydajnym chłodzeniem. Musi być ono ciche, aby podczas długiej pracy nie irytował Cię hałas. Od Twoich preferencji zależy wybór systemu operacyjnego. Część użytkowników woli Windowsa, inni MacOS, a są też tacy którzy do programowania wybierają Linuksa. Jeśli należysz do tego ostatniego grona, możesz kupić laptop bez systemu operacyjnego, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do lepszej konfiguracji sprzętowej.
Jaki MacBook wybrać?
Zastanawiając się jaki laptop kupić nie mogliśmy pominąć MacBooków. Zwłaszcza oferta ostatnich modeli jest niezwykle ciekawa ze względu na zastosowanie rewolucyjnego chipu Apple M1. Oprócz komputerów desktopowych, znalazł zastosowanie w MacBookach: Air 13, Pro 13 oraz Pro 16. To układ oparty na architekturze ARM, idealnie skrojony pod system operacyjny i zapewniający wyjątkową energooszczędność. Czas pracy na baterii w zależności od modelu sięga nawet 20 godzin. Apple M1 oferuje nawet 2,8 razy większą wydajność niż poprzednia generacja procesorów. Wspiera takie zadania jak kompilacja kodu Xcode, miksowanie dźwięku, montaż filmów czy obróbka fotografii w Adobe Lightroom. Może także odtwarzać wideo w 8K, czy sprawnie renderować materiał w Final Cut Pro. Do tego komputer jest lekki i pracuje bardzo cicho.
Nie można pominąć wyjątkowego wyświetlacza Retina, który oferuje gamę kolorów P3, a technologia True Tone automatycznie dopasowuje balans bieli. Dzięki temu, obraz wygląda bardzo naturalnie. Wszystkie te cechy sprawiają, że MacBook jest atrakcyjnym wyborem do programowania czy pracy kreatywnej. Pamiętaj jednak o tym, aby uważnie dobierać konfigurację, ponieważ nie ma w nim możliwości wymiany dysku czy dołożenia pamięci RAM. Oprócz tego, sprzęt ten nie nadaje się do gier, które w większości są dostępne na system Windows.
Najnowsze poradniki
Obsługa klienta
Informacje
Zakupy
Moje konto
Pomoc
Zadzwoń do nas
Tel. 756 756 756
Pon - Pt
08:00 - 20:00
Sob
10:00 - 18:00
Niedz
10:00 - 18:00
Fax 22 122 31 11
Інфолінія:
пн-пт: 8:00 - 20:00
Infoline:
Mon-Fri: 8:00 - 20:00
Znajdź swój sklep
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 943 750,00 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756