Poradniki Eksperta

Termometry dla dzieci – ranking [TOP10]

 2023-05-17 

Termometr dla dziecka powinien być odpowiednio dobrany. Warto zdecydować się na model, który przede wszystkim umożliwi dokładny pomiar temperatury. Pozwoli to szybko zareagować i pomóc dziecku w przypadku rozwijającej się choroby. Maluchy są wymagającymi pacjentami, dlatego warto, aby ten przydatny produkt był wygodny podczas użytkowania. Termometry różnią się od siebie wielkością, jakością i funkcjonalnością. Zatem na co zwrócić uwagę wybierając termometry dla dzieci? Ranking podpowie Ci, które modele będą dobrym rozwiązaniem i umożliwią bezstresowy pomiar temperatury.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Dotykowe termometry elektroniczne

Dokładne i wygodne podczas użytkowania są dotykowe elektroniczne termometry dla dzieci. Ranking wyróżnia modele przeznaczone do mierzenia temperatury pod pachą, w ustach oraz w odbycie. Innym rodzajem są urządzenia przeznaczone do pomiaru temperatury w uchu oraz na czole. Pierwszy rodzaj termometrów różni się od siebie kształtem oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Posiadają one zazwyczaj lekko wydłużony kształt zakończony miękką i elastyczną końcówką. Dzięki temu są bezpieczne, na co również zwraca uwagę ranking. Termometr dla dziecka w tej wersji umożliwia szybki pomiar temperatury, na przykład 10 sekund. Ponadto charakteryzuje się również dokładnością pomiaru, na przykład do 0,1 stopnia Celsjusza. Zakończenie pomiaru, urządzenie bardzo często sygnalizuje dźwiękiem. Wynik pojawia się na niewielkim, ale czytelnym wyświetlaczu.


Natomiast termometry przeznaczone do pomiaru temperatury w uchu zostały wyposażone w specjalną wyprofilowaną końcówkę z czujnikiem, którą wkłada się do ucha. Przydatne są dołączone do urządzenia kapturki ochronne, które chronią sondę wkładaną do ucha przed zabrudzeniem. Termometry przeznaczone do pomiaru temperatury na czole posiadają wygodną płaską końcówkę, którą przykładamy do czoła. Wystarczy delikatnie przesunąć nią w kierunku skroni, by po chwili otrzymać wynik pomiaru.

Elektroniczny termometr bezdotykowy

Jaki wybrać termometr dla niemowlaka? Ranking zwraca uwagę na bardzo dobre rozwiązanie, jakim jest termometr bezdotykowy. To bezinwazyjne i dyskretne urządzenie, które umożliwia pomiar poprzez zbliżenie termometru do ciała i wciśnięcie przycisku. Zaledwie po kilku sekundach można odczytać temperaturę ciała dziecka. Błąd pomiaru w tego rodzaju termometrach waha się zaledwie w granicy na przykład 0,1 stopnia Celsjusza. Większość termometrów bezdotykowych posiada wbudowaną pamięć, która umożliwia zapamiętywanie nawet kilkudziesięciu ostatnich pomiarów na przykład 30 czy 60. Na uwagę zasługuje również fakt, że termometry bezdotykowe bardzo często służą również do pomiaru temperatury powierzchni lub cieczy. Ten szczególnie polecany termometr dla niemowlaka umożliwia na przykład zmierzenie temperatury mleka dla dziecka czy temperatury wody w wannie do kąpieli. Istotnym parametrem jest również zakres mierzonych temperatur. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku wyżej wymienionych termometrów bezdotykowych. Dla przykładu niektóre modele mogą mieć zakres temperatur dla ciała od 34 do 43 stopni Celsjusza, zaś dla innych obiektów od 0 do 93 stopni Celsjusza.

Termometr elektroniczny – smoczek

Dla dzieci, które stresują się podczas mierzenia temperatury trafionym rozwiązaniem może okazać się termometr w kształcie smoczka. Urządzenie to zakończone jest uspokajającym malucha smoczkiem. Po włożeniu go do buzi dziecka po chwili na jego zewnętrznej stronie wyświetli się wynik pomiaru. Mierzy on temperaturę z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza, a wynik pokazuje się po około 10 sekundach. Termometr w kształcie smoczka sygnalizuje również koniec pomiaru.

Sposoby sygnalizacji pomiaru temperatury

Jakie udogodnienia powinny mieć termometry dla dzieci? Ranking zwraca uwagę na czytelne wyświetlacze i sygnalizację dźwiękową termometrów. Niektóre modele zostały wyposażone w czytelne wyświetlacze LED, które podświetlane są na różne kolory. Kolor zielony pojawia się, gdy temperatura nie budzi niepokoju. Kolor żółty wyświetla się, gdy u badanego obserwujemy stan podgorączkowy lub niewielką gorączkę, zaś czerwony, gdy gorączka jest bardzo wysoka. Podświetlane ekrany ułatwiają odczyt pomiaru zwłaszcza w nocy. Funkcjonalny w termometrach jest także sygnał dźwiękowy zakończenia pomiaru. Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu termometr może sygnalizować na przykład jednym sygnałem normalną temperaturę, dwoma sygnałami gorączkę, zaś czterema sygnałami wysoką gorączkę.

Dodatkowe udogodnienia zastosowane w termometrach

Nowoczesne modele termometrów mogą być sparowane ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Dzięki temu wyniki pomiarów można zapisać w specjalnej aplikacji i pokazać je na przykład na wykresie. Dodatkowymi udogodnieniami zastosowanymi w tych urządzeniach mogą być na przykład automatyczne wyłączanie się, wodoodporność czy innowacyjne technologie umożliwiające dopasowanie wyników pomiaru do wieku dziecka. Warto wybierać dobrej jakości termometry dla dzieci. Ranking zwrócił uwagę na istotne kwestie związane zarówno z ich funkcjonalnością, jak i wygodą podczas użytkowania.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756