Poradniki Eksperta

Powerbank 20000 mah - ranking [TOP10]

 2023-09-05 

Obecnie coraz więcej urządzeń zasilamy za pomocą złącza USB, nie tylko telefony i tablety, ale aparaty, kamery czy nawet golarki lub szczoteczki. Na wyjazdach i na co dzień warto mieć sprzęt, który zapewni dodatkowe zasilanie, np. powerbank 20000 mAh. Ranking, który przygotowaliśmy, zestawia popularne urządzenia w tym segmencie. Dowiesz się, jakimi możliwościami one dysponują i na co zwrócić uwagę przed zakupem.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Dlaczego warto wybrać powerbank 20000 mAh?

Pojemność powerbanku wpływa na to, ile razy będziesz mógł naładować różne urządzenia. Zależy ona od liczby i pojemności zastosowanych ogniw. Powerbank o dużej pojemności będzie więc większy niż ten o mniejszej, a także cięższy i zajmie więcej miejsca w bagażu. Sprzęt taki możesz także bez obaw przewozić w podręcznym bagażu lotniczym, bez konieczności zgłaszania tego faktu przewoźnikowi. Dlatego ze względu na kompromisy w dziedzinie wagi i wydajności często decydujemy się na powerbank 20000 mAh. Ranking prezentuje te urządzenia, ponieważ są kompaktowe a przy tym oferują całkiem dużą wydajność.

Szybkie ładowanie w powerbanku

Jednym z kluczowych czynników, na które należy zwrócić uwagę kupując powerbank, jest funkcja szybkiego ładowania. Urządzenia jak smartfony czy tablety są kompatybilne z różnymi standardami i mogą być ładowane z różną mocą. W części przypadków jest to możliwe jedynie za pomocą ładowarek danego producenta. Jednym z powszechniejszych standardów szybkiego ładowania jest USB Power Delivery, który może osiągać moc nawet 100 W. Z tak wydajnego ładowania nie skorzystamy jednak zazwyczaj nie w telefonie, a np. w przypadku laptopów czy tabletów.


Jeśli więc zależy Ci na ładowaniu takich urządzeń, warto zwrócić uwagę, jakiej mocy wymaga posiadany sprzęt. Warto pamiętać o tym, że producent zazwyczaj podaje moc maksymalną, która jest osiągalna, gdy ładujemy jedno urządzenie. Gdy podłączysz do powerbanku kilka urządzeń na raz, wartość ta zostanie na nie podzielona. Pamiętaj, że opcja szybkiego ładowania skraca także czas uzupełniania energii w powerbanku, co jest dużą zaletą. Korzystając z wolnego ładowania powerbank o pojemności 20000 mAh ładowałbyś nawet kilkanaście godzin.

Złącza w powerbank 20000mah - ranking

Czym charakteryzuje się dobry powerbank 20000 mAh? Ranking prezentuje urządzenia dysponujące kilkoma złączami. Większość sprzętów jest wyposażona w tradycyjny port USB-A oraz USB-C. Im więcej złączy jest dostępnych, tym więcej urządzeń możesz zasilić jednocześnie. W przypadku gniazda USB-A ograniczenie stanowi moc ładowania, która wynosi zazwyczaj ok. 20 W. Wszystkie nowoczesne urządzenia, korzystające z ładowania o dużej mocy zasilimy zaś przewodem USB-C do USB-C. Pamiętaj jednak, że nie każdy kabel jest w stanie poradzić sobie z zasilaniem o dużej mocy. Najlepiej więc kupić dobrej jakości przewody, których producent informuje, jaka jest maksymalna moc ładowania. Oryginalne przewody i dobrej jakości zamienniki zamówisz w sklepie Media Expert. Ewentualnie możesz oczywiście korzystać z kabli dołączonych do urządzeń lub zestawu z powerbankiem.


Poza złączami USB niektóre powerbanki umożliwiają ładowanie bezprzewodowe. Pamiętaj jednak, że Twój telefon również musi być wyposażony w funkcję ładowania indukcyjnego i jest ono wolniejsze niż tradycyjne. Zazwyczaj moc ładownia bezprzewodowego wynosi ok. 15 W.

Przydatne rozwiązania w powerbanku

Szybkie ładowanie czy duża pojemność to nie jedyne cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę wybierając powerbank 20000 mAh. Ranking prezentuje urządzenia, które mają unikatowe atuty mogące zaważyć na wyborze. Dla miłośników survivalu czy biwaków znakomitym wyborem może być powerbank z wbudowanym panelem solarnym. Dzięki niemu wystarczy wystawić urządzenie na działanie promieni słonecznych, aby je doładować. Oczywiście trwa to znacznie dłużej niż w przypadku zasilania sieciowego, jednak może być dobrym rozwiązaniem awaryjnym, gdy potrzebujemy dodatkowej energii do naszych urządzeń, a nie możemy inaczej naładować powerbanku. Sprzęt może być zresztą wyposażony w wygodny uchwyt na karabińczyk, dlatego możemy go przypiąć np. do plecaka i jednocześnie ładować podczas całodziennej wędrówki na szlaku.


Skoro jesteśmy przy tematyce survivalu, to praktycznym dodatkiem w przypadku powerbanku może być latarka. Wybrane powerbanki są wyposażone w niewielką diodę LED, za pomocą której możemy doświetlić różne miejsca. Co więcej, w przypadku niektórych urządzeń latarka może także wysysać sygnał SOS, co jest przydatne w awaryjnych sytuacjach.


Stan naładowania powerbanku możesz sprawdzić na kilka sposobów. Standardem w większości urządzeń są wskaźniki diodowe. Urządzenie może mieć np. 4 diody LED, które wygaszają się stopniowo wskutek rozładowania. Większości użytkowników wystarczy takie rozwiązanie, jednak nie daje ono konkretnych wskazań. Dlatego bardziej zaawansowane powerbanki wyposażone są w wyświetlacz. Wskazuje on precyzyjnie procentowy stan naładowania akumulatorów powerbanku, a także może prezentować parametry ładowania urządzeń, jak np. moc, natężenie prądu czy napięcie zasilające.

Obudowa powerbanku i dodatki

Trwałość to podstawowa cecha, którą powinna charakteryzować się obudowa, jaką ma powerbank 20000 mAh. Ranking prezentuje zróżnicowane modele pod względem designu. Bez wątpienia popularnością cieszy się tworzywo sztuczne. Polecamy je zwłaszcza w matowym wariancie i wykonane w technice soft touch. Taki powerbank dobrze leży w dłoni i jednocześnie jest całkiem odporny.


Wspomniane już wcześniej powerbanki polecane przy survivalu zazwyczaj mają obudowy z gumowaną powierzchnią. Dzięki temu są one bardziej odporne na wszelkie uderzenia, które mogą przytrafić się w podróży. Oprócz tego popularnym materiałem jest metal, zazwyczaj aluminium. Pamiętaj, jednak, że będzie ono bardziej wrażliwe na zarysowania i odkształcenia. W zestawie z powerbankiem mogą być dołączone akcesoria, najczęściej są to przewody, np. USB-C lub Lightning, do zasilania iPhone’a. Oprócz tego niektórzy producenci dołączają etui, które ułatwia przechowywanie wszystkich elementów w podróży.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756