Słuchawki bezprzewodowe są bardzo popularne. To między innymi zasługa wygody, którą oferują. W ofercie znajduje się wiele ciekawych modeli i na pewno każdy znajdzie idealny sprzęt dla siebie. Niektórzy użytkownicy zastanawiają się, dlaczego działa tylko jedna słuchawka bezprzewodowa? To sygnał, że doszło do problemu z komunikacją. Zajmujemy się tym w poniższym poradniku.

Dlaczego działa tylko jedna słuchawka bezprzewodowa?


Słuchawki bezprzewodowe są bardzo cenione przez użytkowników. Towarzyszą im podczas pracy, podróży lub treningu. Dlatego każdy problem z dźwiękiem, jest wysoce niepożądany. Nie musisz się jednak denerwować, gdy jedna słuchawka nie działa. Na ten problem jest kilka rozwiązań, w zależności od przyczyny takiego stanu rzeczy. Powinieneś wiedzieć, że słuchawki bezprzewodowe to w większości urządzenia działające w systemie True Wireless (w skrócie TWS). Oznacza to, że pracują w trybie stereo, dostarczając dobrej jakości dźwięk. Dzięki takiemu rozwiązaniu, słuchawki łączą się ze sobą automatycznie. Ty nie musisz robić nic więcej, poza podłączeniem ich do urządzenia, które odpowiada za streaming dźwięku. To z kolei nie należy do trudnych zadań i wykonanie tego w przypadku smartfona, laptopa czy tabletu, nie wymaga specjalnych umiejętności.


Warto też podkreślić, że nowoczesne urządzenia bezprzewodowe, nie sprawiają najmniejszych problemów. Pracują na akumulatorze długo, a jakość połączenia jest świetna. Dostępnych form komunikacji pomiędzy urządzeniem strumieniującym a słuchawkami, jest kilka. Co zrobić, jeśli nie działa jedna słuchawka bezprzewodowa? Na pewno nie powinieneś się w tym momencie denerwować, bo rozwiązanie kłopotu zazwyczaj jest banalnie proste. Poniżej prezentujemy możliwe przyczyny, a także gotowe sposoby, na rozwiązanie problemu. Któryś z nich na pewno rozwiąże sprawę, abyś mógł cieszyć się dźwiękiem stereo.

Słuchawki bezprzewodowe w naszej ofercie:

Przyczyny działania tylko jednej słuchawki bezprzewodowej


Masz sprzęt od niedawna i zastanawiasz się, dlaczego działa tylko jedna słuchawka bezprzewodowa? Przyczyna może być naprawdę banalna. W ostatnim czasie, bardzo modne są douszne słuchawki ładowane za pomocą etui-powerbanka. To świetne i wygodne rozwiązanie, które zdobyło serca milionów użytkowników na całym świecie. Dzięki takiemu opakowaniu, słuchawki mogą być naładowane nawet tam, gdzie brakuje dostępu do gniazdka sieciowego. Poza tym, sprzęt jest bezpiecznie zamknięty w odpornym etui. Takie słuchawki można naładować tylko za pomocą powerbanka, będącego częścią zestawu. Niezależnie od tego, czy korzystasz z akumulatorów etui, czy podłączyłeś je do sieci, może się tak zdarzyć, że z jakiegoś powodu jedna słuchawka zwyczajnie się nie naładowała. Może nie została umieszczona w etui albo została źle włożona. Żeby sprawdzić czy to przyczyna problemu, umieść obydwie słuchawki w etui na co najmniej kilkanaście minut. Po tym czasie, podłącz je ponownie do telefonu. Sprawdź, czy działają obydwie słuchawki. Jeśli tak, pewne jest, że przyczyną był rozładowany akumulator jednej z nich.


Problemem może okazać się także błąd z połączeniu. Bywa tak, że z telefonem lub komputerem połączy się tylko jedna słuchawka. Ciężko wskazać jedną, konkretną przyczynę takiego błędu. Może on wystąpić na skutek dużej odległości od urządzenia transmitującego dźwięk albo ze względu na nieprawidłowe uruchomienie sprzętu (na przykład zaniechanie kolejności w wyciąganiu z etui-powerbanka). Problem może rozwiązać się samodzielnie, jeśli przyczyną jest zasięg. Po zmniejszeniu odległości, druga słuchawka może zacząć pracować prawidłowo. Jeśli tak się nie stanie, rozłącz słuchawki, odłóż do etui i powtórz połączenie, zachowując właściwą kolejność i porady zawarte w instrukcji urządzenia. To powinno wystarczyć, abyś usłyszał dźwięk w formacie stereo. Komunikacja bezprzewodowa jest prostą formą komunikacji, ale jej stabilność może zostać zachwiana przez jakieś czynniki zewnętrzne. Po ich wyeliminowaniu, problemy powinny ustać od razu.


Pierwsze uruchomienie nowych słuchawek, wiąże się z ich synchronizacją, która pozwala korzystać z rozwiązania True Wireless. Po czasie może okazać się, że z jakiegoś powodu doszło do zerwania połączenia. Nie jest to jednak duży problem. Można rozwiązać go w podobny sposób, jak wyżej opisany. Odłóż słuchawki do etui i wyłącz połączenie Bluetooth na urządzeniu strumieniującym dźwięk. Odczekaj chwilę, włącz transmisję ponownie i spróbuj podłączyć słuchawki. Uruchomienie może potrwać nieco dłużej, gdyż sprzęt musi dokonać synchronizacji, która została zerwana. Odczekaj chwilę i zobacz, co się stanie. Po chwili obydwie słuchawki powinny pracować prawidłowo.

Najprostsze, skuteczne rozwiązania problemów ze słuchawkami


Wiesz już zatem, dlaczego działa tylko jedna słuchawka bezprzewodowa. Podsumowując, sposoby na naprawienie problemów z działaniem tylko jednej słuchawki bezprzewodowej, są wyjątkowo banalne, a ich wdrożenie zajmuje kilkadziesiąt sekund. Mowa tu oczywiście o problemach występujących najczęściej i najmniej złożonych. Przede wszystkim, pomóc może ponowne uruchomienie słuchawek. To brzmi bardzo prosto, ale naprawdę pomaga rozwiązać sporo błędów. Wyłącz słuchawki, włóż do etui na kilka sekund i połącz z urządzeniem ponownie. W ten sposób dochodzi przeważnie do zresetowania ustawień, jak i oczywiście samego połączenia. Ma to zbawienny wpływ, na większość problemów z komunikacją.


Drugim rozwiązaniem jest także ponowne sparowanie z urządzeniem strumieniującym dźwięk. Możesz usunąć słuchawki z listy sparowanego sprzętu, a następnie dokonać integracji ponownie. Dotyczy to zarówno smartfona, tabletu, jak i komputera. Nie wiesz jak to zrobić? Poniżej instrukcja!

Jak ponownie dokonać sparowania słuchawek z telefonem?


Jeśli ponowne sparowanie słuchawek może sprawić Ci problem, postanowiliśmy przygotować krótką i prostą instrukcję. Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy dokonać rozłączenia sprzętu. Możesz to wykonać poprzez przejście do ustawień komunikacji Bluetooth w telefonie. Jeśli korzystasz ze smartfona z Androidem, rozwiń menu podręczne przesuwając palcem w dół ekranu. Znajdź ikonę Bluetooth i przytrzymaj ją, aby przejść do ustawień komunikacji. Znajdź na liście sparowanych urządzeń Twoje słuchawki, a następnie kliknij w koło zębate obok ich nazwy. Przejdziesz do ustawień tego konkretnego połączenia. Na dole powinieneś znaleźć polecenie „Anuluj powiązanie”. Wybierz tę komendę, aby usunąć sparowanie.


Teraz włącz ponownie słuchawki, aby przeszły do trybu łączenia z Bluetooth. Możesz usłyszeć charakterystyczny sygnał lub zacznie migać dioda LED. To znak, że sprzęt oczekuje na połączenie. Jest to czas na włączenie komunikacji Bluetooth w Twoim telefonie, tablecie lub na komputerze. Wyszukaj słuchawki, dokonaj parowania i oczekuj na pomyślne połączenie. Jeśli wszystko wykonałeś prawidłowo, powinieneś usłyszeć dźwięk z obydwu słuchawek. Prawda, że proste? Jeśli mimo wszystko, problemy nadal występują, konieczne może być zwrócenie się o pomoc do serwisu. Choć to mało możliwe, mogło dojść do uszkodzenia mechanicznego słuchawki. W takim wypadku, Twoje działania mogą niestety nie przynieść zakładanego rezultatu.

Działa tylko jedna słuchawka? Już wiesz co robić


Po lekturze tego poradnika, nie powinieneś mieć już problemów z działaniem jednej słuchawki. Jeśli wystąpią, będziesz w stanie uporać się z błędem samodzielnie. Stosuj się do kroków przytoczonych powyżej, a na pewno zawsze będziesz mógł cieszyć się dźwiękiem stereo z Twoich słuchawek. Naprawienie takiego błędu, nie wymaga specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia. Czynności te potrafi wykonać każdy użytkownik smartfona, czy komputera. Nie da się przy tym niczego popsuć, więc nie bój się i próbuj. Satysfakcja po samodzielnej naprawie gwarantowana!

Słuchawki bezprzewodowe – jakie znajdują się w ofercie?


Szukasz nowych słuchawek bezprzewodowych? Może masz dość ograniczania się przez długość przewodu? Rzeczywiście, zawsze jest dobry czas na zmiany! Zwłaszcza, że oferta dostępnych słuchawek bezprzewodowych jest tak spora. Sprzęt tego typu produkowany jest przez wielu producentów, co pozwala na wybór modelu odpowiadającego nie tylko Twoim wymaganiom technicznym, ale także budżetowym. Możesz ponadto swobodnie wybierać pomiędzy różnymi typami słuchawek bezprzewodowych. Obecnie prym wiodą modele douszne, które mają miniaturowe wymiary i są niezwykle lekkie. Dzięki niewielkim rozmiarom, możliwe jest zamknięcie ich w podręcznym etui, które mieści się w każdej kieszeni. Jakby tego było mało, pełni ono rolę powerbanka, który ładuje słuchawki podczas ich przechowywania. Dzięki temu, możesz cieszyć się sprzętem zawsze gotowym do pracy. Takie słuchawki bezprzewodowe, są chętnie wybierane do wielu zastosowań. Są wygodne podczas treningu, pracy oraz podróży. Warto dodać, że większość z nich jest wyposażona także we wbudowany mikrofon, który pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne ze znajomymi lub współpracownikami.


Możesz także kupić słuchawki bezprzewodowe o konstrukcji nausznej. To dobrze znana budowa, która jest bez wątpienia najwygodniejsza, jeśli chodzi o użycie stacjonarne. Jeśli szukasz sprzętu do korzystania z niego w domu lub pracy, słuchawki nauszne mogą być najlepszym wyborem. Regulowany pałąk sprawia, że nie męczą się uczy, a pianka wokół nauszników, jest miękka i nie podrażnia małżowiny. Możliwość zastosowania większych przetworników ma także wpływ na podniesienie jakości dźwięku. Taka budowa, pozwala także umieścić większy akumulator, co przekłada się na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. W tym wypadku, także nie brakuje modeli z mikrofonem, pozwalającym rejestrować dźwięk.

Wróć

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 41 287 500,00 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756