Zdaniem eksperta
Airpods to świetne słuchawki do urządzeń multimedialnych Apple. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu, są kwalifikowane jako sprzęt „True Wireless”, a więc słuchawki między sobą nie komunikują się za pomocą przewodu, tylko przez Bluetooth (nie licząc Airpods Max). Słuchawki Airpods Pro mogą się także pochwalić systemem aktywnej redukcji szumów (ANC – Active Noise Cancelling), dlatego są polecane szczególnie tym, którzy chcą się pozbyć natrętnego hałasu z otoczenia. Integracja z systemem pozwala na korzystanie za ich pomocą z funkcji Siri czy zmianę ustawień dla dwukliku. W każdej słuchawce Airpods zainstalowany został mikrofon, a całość można dowolnie modyfikować. Jeśli chcesz rozmawiać tylko za pomocą jednej słuchawki, wystarczy, że w panelu konfiguracyjnym zaznaczysz, o którą Ci chodzi – tę z kolei można także nazwać. Jak podłączyć Airpods? Co zrobić, gdy napotykasz problem podczas parowania ich z systemem iOS? Poniższy poradnik wytłumaczy wszystkie te zagadnienia – krok po kroku.
Jak sparować słuchawki bezprzewodowe Airpods z telefonem?
Jak podłączyć Airpods? To dziecinnie proste, ponieważ parowanie odbywa się automatycznie. Na początku upewnij się, że Twoje urządzenie wspiera odpowiednią wersję systemu iOS, czyli oznaczonej numerkiem 13.2. Jeżeli jest to pierwsza próba połączenia, zaraz po zakupie upewnij się, że słuchawki wraz z etui są naładowane – ładowanie odbywa się za pomocą przewodu Lightning. Jeżeli spełniasz oba warunki, wyciągnij obie słuchawki z etui i połóż obok smartfona lub Twojego domyślnego urządzenia. Na ekranie w głównym panelu pojawi się informacja, którą będziesz musiał zaakceptować – naciskając przycisk „gotowe”.
Jak podłączyć Airpods – krok po kroku:
Apple Airpods – mam problem z podłączeniem słuchawek
Nie wszystko zawsze idzie tak gładko, jak byśmy tego chcieli. Czasem wydarzy się nieoczekiwany błąd, a jest to frustrujące przede wszystkim w dziedzinie technologii. Co więc zrobić, jeśli Twoje słuchawki Airpods nie chcą się połączyć z urządzeniem? Cóż… na początku koniecznie upewnij się, że Twój sprzęt, z którym chcesz się połączyć, wspiera najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS 13.2. Następnie sprawdź, czy w telefonie iPhone w ustawieniach Bluetooth, Twoje Airpods są połączone. Jeśli nie są, włóż je do etui ładującego i zamknij pokrywę. Odczekaj 15 sekund, a następnie otwórz pokrywę i przytrzymaj przez 10 sekund przycisk na etui ładującym.
Po chwili wskaźnik zaświeci się na biały kolor (specyficzne miganie diody LED). Następnie nadal otwarte etui, wraz ze słuchawkami w środku, przybliż do wspieranego urządzenia multimedialnego i postępuj zgodnie z instrukcją, jaka wyświetli się na ekranie. Jeżeli nadal będą występować problemy podczas próby parowania, a dźwięk nie wydobywa się ze słuchawek pomimo tego, że sprzęt wyraźnie wskazuje je jako „Urządzenie Audio”, spróbuj wyzerować stan Airpods. Jak podłączyć Airpods po ich wyzerowaniu? O tym poniżej.
Jak wyzerować Airpods i połączyć się ponownie?
Zerowanie słuchawek bezprzewodowych Airpods rozwiązuje ogromną ilość problemów – w tym problemy z połączeniem. Jak je wyzerować? Na początku włóż słuchawki do etui ładującego, zamknij pokrywę, a następnie odczekaj 30 sekund. Po jego otwarciu wejdź w ustawienia panelu konfiguracyjnego (Ustawienia – Bluetooth) i wybierz opcję „Informacja”, widniejącą przy słuchawkach (ikonka „i”). Następnie wybierz opcję „Zapomnij Urządzenie” i potwierdź stuknięciem w ekran. Po tym kroku, nadal mając otwartą pokrywę etui, przytrzymaj przez 15 sekund przycisk konfiguracji znajdujący się z tyłu.
Jeżeli dioda zapali się na kolor pomarańczowy, a następnie na biały, wszystkie kroki wykonałeś prawidłowo. Po tym zabiegu będziesz mógł ponownie połączyć się z urządzeniem multimedialnym. W tym celu zbliż otwarte etui wraz ze słuchawkami w środku do iPada, iPhona lub innego kompatybilnego urządzenia i wykonuj kroki wyświetlające się na ekranie.
Jak wyzerować Airpods i połączyć się ponownie – krok po kroku: