Niedawno premierę miała kolejna, polska produkcja – Dying Light 2. Wymagania techniczne są jednym z aspektów, na które powinni zwrócić uwagę gracze, planujący zakup tego głośnego tytułu. Gra zapowiada się świetnie, więc warto sprawdzić wymogi stawiane komputerom. Przyjrzymy się im w poniższym tekście. Zachęcamy do lektury, która zajmie Ci zaledwie 3 minuty!
W artykule znajdziesz:
1. Dying Light 2 – o czym jest ta gra?
2. Dying Light 2 – wymagania techniczne konieczne do spełnienia
Dying Light 2 – o czym jest ta gra?
Dying Light 2 jest kontynuacją produkcji wydanej w 2015 roku. Gra została wyprodukowana przez polskie studio Techland. Twórcy odpowiadają za wiele znanych tytułów, w tym między innymi Dead Island, Call of Juarez czy Chrome, który zachwycał grafiką już w 2003 roku. Dying Light to klasyczny survival horror z otwartym światem, który możesz zwiedzać z ogromną dawką adrenaliny. Pierwsza część gry została wydana na konsole PS4, Xbox One oraz komputery z systemami Windows i Linux. Gra odniosła spory sukces komercyjny, gdyż sprzedano ponad 18 milionów kopii! Można więc śmiało założyć, że polskie studio znalazło receptę na udany hit, w którym możesz walczyć z apokalipsą zombie. Sukces ten naturalnie stał się motorem napędowym, do stworzenia kontynuacji.
Gra ma oferować podobną do swojej poprzedniczki mechanikę. Zdecydowano się na zachowanie otwartego świata oraz możliwości kierowania pojazdami mechanicznymi. Postać kierowana przez gracza może podejmować szereg wyborów, które będą miały swoje konsekwencje w przyszłości. Nie zapomniano także o fanach rozgrywki wieloosobowej. „Dwójka” została wydana na komputery, z zainstalowanym systemem Windows, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz Xbox One (kompatybilność z Xbox Series X).
Dying Light 2 – wymagania techniczne konieczne do spełnienia
W przypadku absolutnie każdej gry komputerowej, producenci podają wymagania techniczne, które są konieczne do spełnienia, aby tytuł mógł być uruchomiony, a rozgrywka była płynna i nie frustrowała gracza. Wymogi są różne i w dużej mierze zależą od tego, z jak rozbudowanym hitem mamy do czynienia. Najnowsze gry, które oferują doskonałej jakości grafikę, potrzebują podzespołów zapewniających wysoką wydajność. Oczywiście producenci starają się maksymalnie zoptymalizować wymagania, aby większa grupa graczy mogła cieszyć się rozgrywką. Przed zakupem gry, warto jednak sprawdzić te wymogi, aby mieć pewność, że sprzęt podoła. Jak jest w przypadku Dying Light2? Wymagania minimalne są naprawdę niskie. Powinno to ucieszyć wielu graczy, którzy dawno nie inwestowali w swój sprzęt gamingowy.
Minimalne wymagania, bez Ray Tracingu to:
Podzespoły na tym poziomie, umożliwiają rozgrywkę na niskich ustawieniach graficznych, które wielu graczom po prostu wystarczają. Można tu liczyć na grę w rozdzielczości 1080p z zachowaniem 30 klatek na sekundę. Jeśli chciałbyś grać z wykorzystaniem Ray Tracingu, musisz dysponować nieco lepszymi komponentami. Wygląda to tak:
Jeśli jednak zależy Ci na lepszych wrażeniach wizualnych i chciałbyś wykorzystać lepsze ustawienia graficzne, musisz zapewnić sprzęt odpowiadający rekomendowanym wymaganiom technicznym. Z pominięciem Rayu Tracingu, wygląda to następująco:
Jeśli jednak zależy Ci na wysokich ustawieniach graficznych i wykorzystaniu Ray Tracingu, musisz spełnić poniższe, rekomendowane wymagania techniczne:
Trzeba przyznać, że to naprawdę nie są wygórowane wymogi. Biorąc pod uwagę skalę rozbudowania świata, a także jakość grafiki, Techland stworzył produkcję bardzo dobrze zoptymalizowaną. Oczywiście, jak zawsze warto zapewnić sobie możliwie jak najlepszą konfigurację sprzętową, aby rozgrywka była jak najbardziej komfortowa. Nie muszą się tym przejmować właściciele konsol, które zapewniają spokój o wymagania techniczne przez co najmniej 6-7 lat od wydania nowego urządzania. Jeśli chcesz, grę Dying Light 2 możesz zamówić w naszym sklepie internetowym. Podobnie, jak i podzespoły do Twojego komputera stacjonarnego. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.