Zdaniem eksperta
Masaż stóp nie jest wynalazkiem XXI wieku, bo już przed wiekami wiadomo było, że potrafi przynieść ulgę, gdyż dobroczynnych właściwości takiego zabiegu jest wiele. To na stopach znajdują się receptory, odpowiadające organom wewnętrznym, a łączą się z nimi siecią kanałów energetycznych. Stąd coraz większe zapotrzebownie za masażery do nóg. Na co pomagają?
Na co pomaga masaż stóp?
Uciskanie ich i masowanie stóp sprawia, że:
A czy jest jakieś urządzenie, które zrobi taki lub podobny masaż? A masażer do nóg, na co pomaga?
Masażery do nóg w naszej ofercie:
Nie każdy jest świadomy
Kto ma dziś czas, by myśleć o masażu stóp? Na dodatek potrzeba sporo pieniędzy, żeby codziennie odwiedzać masażystę, czy zapraszać go do domu. W końcu 30 minutowy masaż ciała, kosztuje około 100 złotych, a masażyści działający bezpłatnie, w ramach NFZ, przyjmują tylko osoby ze skierowaniem od lekarza specjalisty. Mało tego, zabiegana mama gnająca do przedszkola po dziecko, ani myśli o masażu. Tymczasem dolegliwości wcale nie omijają młodych osób, zwłaszcza pracujących. Stres w pracy, wielogodzinne stanie przy maszynie lub za ladą albo siedzenie przed ekranem komputera. Wszystko to sprawia, że wieczorem „padamy z nóg”, więc na chwilę siadamy przed ekranem telewizora i podnosimy wyżej nogi, by im nieco ulżyć. Tymczasem sami lekarze twierdzą, że pozycja siedząca z opuszczonymi nogami, źle działa na krążenie, a już przy założonej nodze na nogę… A przecież pracować musimy i nie możemy czekać do emerytury, aż weźmiemy się za własne zdrowie, bo może być za późno. Co w takim razie robić?
Warto spróbować w domu
Każdy z nas może wygospodarować sobie trochę czasu dla własnego zdrowia, nawet oglądając telewizję. Najlepiej zrobić to, na mniej więcej 30 minut przed snem. Wcześniej należy nauczyć się kilku podstawowych zasad masażu stóp, zaopatrzyć w olejek i przez 10-20 minut masować nogi. Można także zainwestować naprawdę niewielkie pieniądze w specjalną maszynę, tzw. masażer do stóp. Ktoś może spytać, co to masażer do nóg? Na co pomaga? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Maszyna nas wyręczy
Jej działanie oraz rodzaj masażu, zależą od modelu, na jaki się zdecydujemy. Masażerów jest w sprzedaży kilka kategorii, ale trzy ich rodzaje są zasadnicze:
Dwa ostatnie modele, proponują często masaż refleksologiczny (zwany też akupresurą), który polega na uciskaniu konkretnych stref, w których odpowiednie punkty, odpowiedzialne są za płuca, nerki, tarczycę oraz wiele innych narządów.
Masażery z wodą – hydromasaż
Większość z nich ma wbudowane specjalne dysze oraz rolki (niektóre są wymiennie, podobnie jak końcówki do masażu) i grzałkę. Są i takie, w których znajduje się dodatkowo lampa na podczerwień. Wiele ich elementów widać „gołym okiem”, a niektóre można wymieniać w razie potrzeby. Do pojemnika trzeba nalać wody. Można też dodać sól leczniczą, ale taką, która się nie pieni – wszelkie preparaty wytwarzające pianę są wręcz niewskazane, ponieważ mogą zapchać delikatne otworki, a także dlatego, że np. pod wpływem drgań wody, będzie się wytwarzała piana, która wydostanie się na zewnątrz. Tak działa masażer do nóg. Na co pomaga, zależy od oferowanego rodzaju masażu oraz od wyposażenia. I tak grzałka podgrzewa wodę, więc ciągle jest ona ciepła, ale nie poparzy nam nóg. Już odpowiednio dobrana temperatura wody, przynosi pewne odprężenie. Jeśli w ofercie jest masaż bąbelkowy, to na pewno nas dodatkowo zrelaksuje, zniweluje napięcie mięśni oraz poprawi krążenie krwi. Masaż z lampą na podczerwień, stymuluje przepływ krwi. Jest idealny dla opuchniętych i bolących stóp. Wibrujący natomiast, daje poczucie odprężenia. W upalne lato można w ten sam sposób zrobić sobie chłodną (nie zimną, bo to grozi szokiem termicznym) kąpiel połączoną z masażem. Warto dodać, że masaż może być dwu- a nawet trzystopniowy (natężenie) i sami o tym decydujemy. Relaks gwarantowany.
Maty masujące stopy
Tym różnią się od pierwszego typu masażerów, że nie potrzebują wody, a stopy się po prostu na nich stawia. Wszystkie dysze masujące są wewnątrz, więc dla nas niewidoczne. A co w ofercie? Producenci proponują masaż rolujący – polega on na tym, że dwa wałki (z wypustkami), na których stawia się stopy, wzmacniają krążenie krwi, podbudzają też drenaż limfatyczny, a mięśnie po kilku takich sesjach, stają się odprężone. Wartościowy jest też masaż shiatsu, czyli jedna ze skuteczniejszych form głębokiego masażu uciskowego, pobudzającego siły witalne i dodającego energii. Ten masaż uwalnia od bólu napiętych mięśni, nie tylko stóp, ale też pleców. Poprawia również samopoczucie. Z uwagi na niewielkie rozmiary, taki masażer można nawet wziąć ze sobą do biura.
A może „pojemnik na stopy”
Ten rodzaj masażera także nie wymaga wody. Ot, po prostu wystarczy włożyć do niego stopy (ma dwa otwory) i włączyć odpowiedni program, czyli rodzaj masażu oraz jego stopień – mniej lub bardziej intensywny. Tego typu masażery, wykonują najczęściej masaż rolujący, shiatsu i rozgrzewający, co bardzo dobrze robi mięśniom. Po takim zabiegu, poczujemy się odprężeni.
To warto wiedzieć
Maty z masażem shiatsu (masaż tzw. uciskowy) mogą być wykorzystywane nawet przez osoby z cukrzycą, gdyż stanowią one alternatywę dla hydromasażu. Trzeba jednak dopasować matę do długości własnych stóp. Maty bywają wyposażone w lampy na podczerwień, kilka dysz masujących dla każdej stopy oraz różne natężenie masażu. Masaż powinien trwać od 10 do 20 minut dziennie, najczęściej jednaj 15 minut.
Warunki bezpieczeństwa i higiena
Ponieważ masażery zazwyczaj zasilane są energią elektryczną, mają też swoje zabezpieczenia, które chronią nas przed porażeniem prądem, a w przypadku rozgrzewania – przed poparzeniem. Tego nie należy się obawiać, jeśli zastosujemy się do zaleceń, choćby takich, aby nie dodawać płynów pieniących się do pojemnika hydromasażu. Po każdym takim hydromasażu, trzeba wylać wodę z pojemnika, a jego wnętrze opłukać i wytrzeć do sucha. Unikniemy w ten sposób powstania pleśni, która może się pojawić na wilgotnej powierzchni. To, co da się wyjąć, jeśli chodzi o części składowe masażera, dobrze jest oczyścić choćby z naskórka, który może pozostać na rolkach. Suche (wytarte) urządzenie warto schować, żeby się nie zakurzyło. W przypadku mat działających bez używania wody, można zdjąć, np. osłonkę (o ile się da) i ją wyprać od czasu do czasu. Ponieważ każdy model ma swoje zasady, a stopy masujemy raczej gołe, dobrze jest je najpierw umyć, zanim poddamy się jakiemukolwiek domowemu masażowi.
Wiesz już co to msażer do nóg. Na co pomaga też podpowiedzieliśmy. Jeśli planujesz zakup, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która dostępna jest w sklepie internetowym. Oferujemy wiele modeli, a nasi doradcy z chęcią pomogą wybrać najlepszy dla Twoich potrzeb.
Czym jest masaż kompresyjny nóg?
Masaż kompresyjny nóg, znany także jako masaż limfatyczny, stanowi skuteczny sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza gdy mierzymy się z opuchnięciami, zwłaszcza w obrębie nóg. Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej czy siedzącej oraz intensywny trening mogą prowadzić do zaburzeń w układzie żylno-limfatycznym, co objawia się uczuciem ociężałości, zmęczenia i opuchlizną. Drenaż limfatyczny, wykonywany za pomocą profesjonalnych urządzeń, to uniwersalny zabieg, który nie tylko redukuje opuchliznę i zmęczenie nóg, ale także wspiera regenerację organizmu po wysiłku fizycznym, poprawia kondycję skóry oraz stymuluje układ odpornościowy. Dzięki odpowiedniemu uciskowi wywieranemu na ciało podczas masażu limfatycznego, poprawia się przepływ limfy, co pozwala usunąć toksyny i przywrócić prawidłowy metabolizm. Masaż kompresyjny nóg nie tylko eliminuje opuchliznę, ale także łagodzi zmęczenie, wspomaga procesy regeneracyjne organizmu oraz poprawia kondycję skóry. Dlatego też, jest to nie tylko skuteczna metoda terapeutyczna dla sportowców, ale również doskonałe rozwiązanie dla osób chcących dbać o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień.
Masażery w naszej ofercie:
Obsługa klienta
Informacje
Zakupy
Moje konto
Pomoc
Zadzwoń do nas
Tel. 756 756 756
Pon - Pt
08:00 - 20:00
Sob
10:00 - 18:00
Niedz
10:00 - 18:00
Fax 22 122 31 11
Інфолінія:
пн-пт: 8:00 - 20:00
Infoline:
Mon-Fri: 8:00 - 20:00
Znajdź swój sklep
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756