TV, Audio i RTV
AGD
AGD do zabudowy
AGD małe
Komputery i tablety
Smartfony i zegarki
Foto i kamery
Gaming
Rowery i hulajnogi
Fitness i sport
Dom
Warsztat i ogród
Artykuły dla zwierząt
Zabawki i LEGO
Supermarket
Outlet
Promocje
Koncentracja tlenu [%]: | 90-96 |
---|---|
Metoda wytwarzania tlenu: | Adsorpcja zmiennociśnieniowa PSA |
Moc [W]: | 300 |
Stężenie tlenu przy danym przepływie: | 96% |
System kontroli czasu: | Tak |
Wyposażenie: | Filtr, Nawilżacz powietrza, Zasilacz |
kod na kolejne zakupy o wartości 2 rat z kontem klienta
Maksymalna liczba rat dostępnych przy zakupie internetowym jest widoczna pod ceną produktu.
Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, które można mieć także we własnym domu. Przydaje się zwłaszcza przy określonych chorobach związanych z drogami oddechowymi, ale nie tylko. Koncentrator tlenu można wypożyczyć, ale także kupić w naszym sklepie Media Expert.
Koncentrator tlenu, zwany też aparatem tlenowym, jest urządzeniem, które w pewnym sensie zastąpiło butlę tlenową, która gromadząc tlen, mogła wybuchnąć, a w dodatku tlen w butli kiedyś się kończył i trzeba ją było wymienić. To urządzenie nie wybuchnie ani nie trzeba niczego wymieniać, gdyż koncentrator tlenu wcale go w sobie nie zawiera. Wymiary, zużycie energii czy głośność to ważne, ale nie najważniejsze parametry tego urządzenia. Wiele zależy od tego, po co je kupujemy oraz jakie zalecenia wydał lekarz.
Koncentrator tlenu służy do terapii tlenowej i ma bardzo szeroki zakres zastosowania. Z urządzenia mogą korzystać chorzy z tzw. POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), innymi schorzeniami dróg oddechowych (choćby astmą), problemami kardiologicznymi (niewydolność krążenia, bóle w klatce piersiowej itp.), ale również z długotrwałym zmęczeniem, bezsennością, chorobami psychicznymi czy nawet alergią. Lista problemów, na które pomaga urządzenie, jest zdecydowanie dłuższa. O tym, kiedy i jak długo stosować koncentrator tlenu, decyduje lekarz.
Koncentrator tlenu pobiera z otoczenia powietrze i absorbuje azot, dzięki czemu do organizmu chorego trafia (np. przez tzw. wąsy dołączane do zestawu) przeszło 90-procentowy tlen, zwany medycznym. W dodatku urządzenie dostarczane powietrze zazwyczaj oczyszcza i nawilża (do nawilżacza najlepiej jest stosować wodę destylowaną, czyli pozbawioną jakichkolwiek dodatków, żeby nie zapchać końcówki osadem).
Można je podzielić ze względu na wykorzystanie. I tak wyróżniamy koncentratory:
- stacjonarne - o bardzo wydajnej pracy, które są zwykle większe gabarytowo, a używa się ich w szpitalach, ale także w mieszkaniach, zwłaszcza gdy chory jest leżący i potrzebuje tlenu przez całą dobę;
- przenośne - ich praca jest może nieco mniej produktywna, gdyż stosowane bywają od czasu do czasu, są też mniejsze, można ich używać poza domem, przeznaczone są więc dla osób, którym tlen medyczny nie jest potrzebny na stałe.
Tego typu urządzenia można bez kłopotu kupić, a ponieważ są niewielkie i smukłe, zmieszczą się nawet w małych pokojach. Przenośne koncentratory tlenu są bardzo lekkie i ważą maksymalnie ok. 8 kg, ale mogą też mieć ok. 3 kg. Jak sama nazwa wskazuje, można je przenosić (choćby po to, żeby latem wyjechać na działkę) i dlatego wyposażone bywają w kółka, specjalne wózki do przewożenia tych cięższych modeli, a nawet uchwyty i wtedy przenosimy urządzenie niczym torbę lub plecak (!). Te modele często zasilane są bateryjnie (bateria litowo-jonowa), ale nawet pracując z energią elektryczną, pobierają jej niewiele, zwłaszcza przenośne. Kupując przenośny koncentrator tlenu, warto sprawdzić, ile tlenu emituje (jeśli wiemy, ile nam potrzeba) oraz jaki tworzy hałas.