Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Atlas do ćwiczeń w domu - jaki kupić?

 2023-10-12 

Czasy, w których atlasy domowe oznaczały jedynie zebrane w formie książkowej zestawy map, już dawno przeminęły. Dziś niemal każdy nazwę „atlas” kojarzy z uniwersalnym, wielofunkcyjnym urządzeniem do ćwiczeń, bez którego trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażoną siłownię. I nie tylko – coraz częściej profesjonalny atlas do ćwiczeń pojawia się w naszych domach i mieszkaniach. Czy warto sprawić sobie to urządzenie, a jeśli tak, to który atlas do ćwiczeń w domu będzie najbardziej odpowiedni?

Atlas do ćwiczeń w domu – dlaczego warto go mieć?

Atlas do ćwiczeń to bez wątpienia jeden z najbardziej wielofunkcyjnych sprzętów treningowych, który umożliwia regularną, równomierną pracę nad konkretnymi grupami mięśniowymi. Wiele osób zajmujących się profesjonalnym bodybuildingiem twierdzi – całkiem słusznie – że jeśli zależy nam na bardziej spektakularnych rezultatach, na rozbudowie i rzeźbie mięśni, same ćwiczenia na atlasie raczej nie wystarczą. Jeśli jednak chcesz po prostu pozostać w formie i nastawiasz się raczej na regularne treningi kondycyjne w domowym zaciszu, atlas do ćwiczeń w domu wydaje się optymalnym rozwiązaniem.

 

Atlasy domowe dostosowane są do potrzeb zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Umożliwiają bowiem dopasowanie obciążenia do możliwości danego użytkownika, zapewniając jednocześnie właściwe ich zabezpieczenie. Co ważne, konstrukcja urządzenia pozwala najczęściej, by jednocześnie ćwiczyło na nim kilka osób. Wydaje się, że to właśnie wielofunkcyjność i prosta obsługa sprawiły, że atlas stał się jednym z najpopularniejszych sprzętów treningowych na całym świecie.

 

Dlaczego warto kupić atlas do ćwiczeń w domu? Przede wszystkim dlatego, że zawsze jest pod ręką, dzięki czemu możesz wykonywać treningi wtedy, kiedy masz czas – a nie w godzinach otwarcia siłowni. Nie płacisz też za karnet na siłownię – inwestycja w sprzęt szybko się więc zwraca. Im więcej trenujesz, tym szybciej! O ile więc masz w domu miejsce na sprzęt do ćwiczeń, z pewnością warto zainwestować we własny atlas.

Atlasy do ćwiczeń w naszej ofercie:

Jak ćwiczyć na atlasie w domu?

Przejdźmy więc na chwilę do konkretów. Wiemy, że z tym urządzeniem mamy wiele możliwości treningowych – ale jak ćwiczyć na alasie w domu? Urządzenie umożliwia między innymi:


- ćwiczenia na plecy i brzuch (np. wiosłowanie na wyciągu dolnym, ściąganie drążka wyciągu górnego za głowę)

- ćwiczenia na klatkę piersiową (np. rozpiętki siedząc, tzw. Butterfly, wyciskanie w siadzie)

- ćwiczenia na triceps (np. prostowanie ramion stojąc, wyciskanie „francuskie” wyciągiem dolnym w siadzie)

- ćwiczenia na nogi (np. przysiady, prostowanie nóg siedząc).

 

I wiele, wiele innych... Przy odpowiednio opracowanym planie treningowym i regularnych, poprawnie wykonywanych ćwiczeniach możesz osiągnąć naprawdę świetne rezultaty. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z profesjonalistą – trener osobisty pokieruje cię na odpowiednie tory i ułoży optymalny plan treningów.

Jaki atlas do ćwiczeń w domu kupić?

Na rynku dostępne są przeróżne modele atlasów do ćwiczeń. Na które warto zwrócić szczególną uwagę? Najlepsze atlasy domowe to te, które charakteryzują się największą funkcjonalnością i pozwalają na wykonywanie różnych wariacji popularnych ćwiczeń. Warto polecić np. atlas do ćwiczeń HMS Cyborg 1, wyposażony w regulację kąta nachylenia ławki, wsporniki sztangi, wyciąg pionowy oraz ławkę Scotta (tzw. modlitewnik). Taki zestaw doskonale sprawdza się w domowych treningach i ułatwia modyfikację poszczególnych treningów tak, aby nie stawały się nudne. Podobnymi funkcjami, przy nieco innym designie, charakteryzuje się też atlas do ćwiczeń w domu HERTZ-FITNESS ZX-300 Multigym. Zasadniczo – im więcej funkcji i możliwości urozmaicania treningów, tym lepiej. Powodzenia w poszukiwaniach!

Atlasy do ćwiczeń w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756