Automatyczne zamknięcie nastąpi za 12 sekund

Loading
Loading
Moc [W]: 1400
Pojemność [l]: 18
Sterowanie: Mechaniczne
Regulacja temperatury: Tak
Minutnik: Tak
Zobacz więcej
Mniejsze straty wartości odżywczych
7 funkcji w 1
Mniejsze straty wartości odżywczych
7 funkcji w 1
138 00
13,29 zł x 11 rat
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc [W]: 1400
Pojemność [l]: 17
Sterowanie: Mechaniczne
Regulacja temperatury: Tak
Minutnik: Tak
Zobacz więcej
189 99
Moc [W]: 1400
Pojemność [l]: 17
Sterowanie: Mechaniczne
Regulacja temperatury: Tak
Minutnik: Tak
Zobacz więcej
169 99
Dostawa 5-7 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 7 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc [W]: 1400
Pojemność [l]: 16.5
Sterowanie: Mechaniczne
Regulacja temperatury: Tak
Minutnik: Tak
Zobacz więcej
229 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc [W]: 1400
Pojemność [l]: 12
Sterowanie: Mechaniczne
Regulacja temperatury: Tak
Minutnik: Tak
Zobacz więcej
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.
Moc [W]: 1400
Pojemność [l]: 12
Sterowanie: Mechaniczne
Regulacja temperatury: Tak
Minutnik: Tak
Zobacz więcej
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.
Najczęściej zadawane pytania
Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombiwaru?

Zwróć uwagę, jakiego rodzaju masz przed sobą urządzenie, bo kombiwary halogenowe są nowocześniejsze i działają szybciej niż zwykłe elektryczne, przez wiele firm już nieprodukowane. Moc modelu jest ważna, bo im większa, tym szybciej urządzenie działa, średnio ma ono od 1200 do 1400 W. Są też kombiwary pracujące z mocą 520 i 1100 W. Kolej na pojemność. Zwykle jest to szklana misa, która ma 12, 15, 17, a maksymalnie ok. 18 l, wyposażona może być w 5-centymetrowy pierścień, powiększający pojemność, który wstawia się między misę a pokrywę. Jeśli sterowanie ma dla Ciebie znaczenie, to musisz wiedzieć, że steruje się kombiwarem za pomocą pokręteł lub elektronicznie, przez dotyk. Warto zwrócić uwagę na to, co potrafi dany model, oraz na jego wyposażenie. Jedną z funkcji może być samoczynne mycie. Prócz tego większość gotuje, dusi, piecze, rozmraża, opieka, a także podgrzewa. Dostępne w sprzedaży jest urządzenie całe ze stali, które służy do gotowania produktów pakowanych próżniowo metodą sous vide i ma pojemność 8,5 l.

Do czego służy kombiwar?

Jego sercem są szybko nagrzewająca się grzałka halogenowa i wentylator rozprowadzający równomiernie ciepło. Potrafi on piec zarówno ciasta, jak i chleb, gotuje, również na parze. Poza tym wykonuje szereg innych kuchennych czynności, takich jak rozmrażanie (zastępuje w tym kuchenkę mikrofalową), oraz grilluje (ma zwykle do tego ruszt), smaży, opieka, jak też podgrzewa gotowe dania. Dania przygotowywane w kombiwarze nie potrzebują w zasadzie tłuszczu, więc są dietetyczne. Zatrzymują też swój naturalny smak i nie tracą wartości odżywczych.

Czy w kombiwarze można piec chleb?

Jeśli urządzenie ma funkcję pieczenia (a mają ją w zasadzie wszystkie kombiwary) oraz odpowiednie do niej akcesoria, odpowiedź jest pozytywna. Ponieważ dostarczane przez grzałkę halogenową ciepło rozchodzi się dzięki wentylatorowi równomiernie, pieczenie chleba odbywa się w idealnych warunkach, bo temperatura nie spada. Po upieczeniu odzywa się zwykle dźwięk lub gaśnie lampka. Pieczywo ma chrupiącą skórkę zarówno na dole, jak też na wierzchu. Oczywiście, wyrobić ciasto zgodnie z recepturą należy na zewnątrz, a w kombiwarze tylko upiec.

Kombiwar - mniejszy brat piekarnika


Kombiwar to zapomniane urządzenie, które z łatwością zastąpi nam mini piekarnik czy elektryczny grill. Nie zajmuje dużo miejsca, a dania z niego wychodzą chrupiące i soczyste. Jeśli nie chcemy inwestować w drogi piekarnik, kombiwar to idealne rozwiązanie.


Kombiwar - budowa i zasady działania


Kombiwar jest następcą popularnego kiedyś prodiża. Zbudowany z podstawy, na której jest osadzony okrągły, szklany pojemnik na żywność, wewnątrz znajduje się ruszt, na którym układa się składniki. Całość wieńczy pokrywa. Pokrywa od strony wewnętrznej ma halogenową grzałkę i wentylator, na zewnątrz jest panel sterowania.


Jak działa kombiwar? Grzałka zamienia energię elektryczną w ciepło, a wentylator rozprowadza gorący strumień powietrza wewnątrz pojemnika. W misie powstaje termoobieg, a równomiernie poruszające się gorące powietrze piecze potrawy. Podczas pieczenia składniki powinny być odrobinę oddalone od ścianek naczynia, tak by zapewnić swobodny obieg i równomierne rozłożenie się temperatury.


Kombiwar - co w nim przygotujemy?


Kombiwar jest bardzo uniwersalnym i wszechstronnym urządzeniem. Łatwo można w nim przygotowywać rozmaite dania. Większość producentów dołącza do maszyny książeczkę z przepisami oraz informacjami, jak dobrać czas i temperaturę do pieczenia, gotowania czy grillowania poszczególnych potraw.


Funkcje kombiwaru:

  • - podgrzewanie potraw - wystarczy włożyć danie, które chcemy podgrzać, ustawić temperaturę na ok. 50 stopni i gotowe. Przez przeźroczystą misę kontrolujemy, czy nic się nie przypala.

  • - rozmrażanie - postępujemy podobnie, jak przy podgrzewaniu, z tym że warto co kilka minut sprawdzać tempo podgrzewania.

  • - gotowanie na parze - na dno misy wlewamy wodę, a produkty układamy na wkładce z dziurkami.

  • - smażenie - kombiwar doskonale nadaje się do smażenia frytek. Aby były chrupiące, najlepiej skropić je olejem, przed włożeniem do szklanej misy. Temperaturę i czas ustawiamy wg zaleceń producenta.

  • - grillowanie - na ruszt wkładamy wcześniej zamarynowane mięso czy ryby, aby nie były suche i przypalone, warto owinąć je folią aluminiową.

  • - pieczenie - kombiwar umożliwia też pieczenie, które odbywa się dużo szybciej niż w zwykłym piekarniku. Do urządzenia jest dołączona specjalna tacka, na którą wykładamy składniki do pieczenia. 


  • Dania pieczone w kombiwarze są mniej tłuste, lecz soczyste i aromatyczne. W kombiwarze można przygotować sobie pyszne śniadanie: zarumienić grzanki i przygotować jajka w sposób, jaki lubimy.


Jak wybrać odpowiedni kombiwar?


W zależności od tego, jak często będziemy używać kombiwaru i czy jest on podstawowym urządzeniem w domu - dobieramy kombiwar z odpowiednią ilością programów. Urządzenia różnią się zakresem temperatur. Z reguły najwyższa temperatura jest podobna i ma wartość ok. 250 stopni, ale minimalna może być różna. Jeśli będziemy rozmrażać i podgrzewać posiłki, warto wybrać te z jak najniższą temperaturą minimalną.


Zdecydowana większość kombiwarów ma mechaniczne sterowanie pokrętłami. Ręcznie ustawiamy program, temperaturę oraz czas. Obudowa kombiwaru musi być solidna, a pokrywa powinna się łatwo zdejmować czy odkręcać po zakończeniu gotowania. Obudowa powinna też być zrobiona z materiałów, które się nie nagrzewają, tak by się nie poparzyć przy wyjmowaniu gotowych dań. Sprawdź także produkty z kategorii: szybkowary, parowary, ryżowary, szynkowary, piece do pizzy, cyrkulatory sous vide oraz garnki elektryczne.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 943 750,00 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756